Kūrybos skaitymų vakaras

2017 m. balandžio 25 d. (antradienį) 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12, Utena) konferencijų salėje projektas „Literatūros ir kino dienos" kviečia į garsių šalies poetų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų, kūrybos skaitymų vakarą su teatro ir kino aktore Aldona Vilutyte. Skaitoma poezija bus išreiškiama ir gestų kalba.

Auksinio scenos kryžiaus nominantė, 2016 m. „Poezijos pavasario" geriausios skaitovės prizo laureatė Aldona Vilutytė vakare skaitys Nacionaline premija įvertintų poetų Sigito Gedos, Donaldo Kajoko, Juditos Vaičiūnaitės ir Onės Baliukonės poeziją. Pirmą kartą projekto renginyje profesionalūs gestų kalbos vertėjai poeziją vers į gestų kalbą, tad į vakarą kviečiami ir norintys poeziją priimti gestų kalba.

Aldona Vilutytė Vilniaus universitete įgijusi aktoriaus-filologo bakalaurą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – vaidybos magistrą, šiuo metu – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos ir scenos kalbos dėstytoja. Sukūrusi dešimtis vaidmenų Keistuolių teatre ir kituose profesionaliuose teatruose. Radijo, TV laidų vedėja, TV filmų, serialų, meninių filmų aktorė.

Projektas „Literatūros ir kino dienos" – tai tęstinis nuo 2010 m. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos vykdomas projektas, suburiantis gausias dalyvių auditorijas. Projekto renginiai peržengia Panevėžio miesto ribas – šįkart surengiamas Utenos bendruomenei.

„Literatūros ir kino dienų" renginiuose per literatūrą ir meninius bei dokumentinius filmus populiarinama įvairių meno sričių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūryba, visuomenei pristatomi vertingi lietuvių autoriai. Iš numatytų 16-os projekto Nacionalinės premijos kūrybos vakarų 11 bus surengta Panevėžio regiono bibliotekų lankytojams.

Projekto rėmėjai

Nuotraukoje – aktorė Aldona Vilutytė (asmeninio archyvo nuotr.)

Informaciją parengė

Vilija Stokienė

PAVB Ryšių su visuomene koordinatorė

Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Tel. (8-45) 50 20 38

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – #tuesibibliotekakalba