Vaikų rašytojas Užpaliuose

Vaikų rašytojas Vytautas Račickas, kuris tituluojamas kaip  mylimiausias vaikų rašytojas Lietuvoje, per trisdešimt kūrybinės veiklos metų   apsilankęs  tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose, neseniai svečiavęsis pas lietuvius JAV – Detroite, Čikagoje, Lemonte atvyko ir į Užpalius.

Užpalių gimnazijos priešmokyklinukai, 1-4 klasių mokiniai maloniai ir naudingai praleido pamoką  su rašytoju, kurio knygos kasmet patenka į skaitomiausių knygų penketuką, yra linksmos net ir tada, kai pasakoja ne itin linksmą, kartais net liūdną istoriją. Ne vienas Užpalių bibliotekos skaitytojas  kelią į nuostabų knygų pasaulį atrado perskaitęs bent vieną šio rašytojo knygą.

Susitikimo metu vaikai klausė rašytojo, kas  įkvepia rašyti? Svečias atsakė: „Vaikų gyvenimas. Ir žinojimas, kad esu labai skaitomas, kad vaikai laukia naujų mano knygų". Gerbiamas svečias perskaitė keletą nuotaikingų ištraukų iš savo  knygų, papasakojo apie savo kaip rašytojo darbą, kuris nėra lengvas, nes norint, kad knygas skaitytų vaikai, jas reikia parašyti labai įdomiai. O tam, kad taip parašyti, reikia žinoti, ko vaikai nori. Todėl rašytojas neužsidaro kabinete, o lankosi pas jaunuosius skaitytojus, bendrauja su jais ir semiasi idėjų. Kadangi vaikai jaučia nuoširdumą ir rūpestį, kurie sklinda iš rašytojo knygų eilučių, tądien gausiai rinkosi į susitikimą, o paskui nusidriekė eilė prie knygų. Vaikai norėjo įsigyti knygelę, kurioje rašytojas pasirašo. O po renginio vaikai, atėję į biblioteką, daug mieliau į rankas ima knygą ir kuriam laikui pamiršta kompiuterį, pasinerdami į kūrinio veikėjų pasaulį.Taigi, susitikimai su rašytojais – labai efektyvus mokinių skaitymo skatinimo, literatūrinio lavinimo būdas.

Bibliotekininkės