Mokymai senjorams

Projektą "Skaitmeninės atminties pamokos senjorams" rėmė Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa, kurią administruoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centas.  Suma  4 922 Eur.

Nauja mokymo programa Utenos trečiojo amžiaus universiteto klausytojams apjungs senjorams svarbias ir įdomias praeities atminimo temas, kurios motyvuos ne tik  skaitmeninio raštingumo įgūdžių ugdymui, bet ir   mokymuisi vieniems iš kitų bei kartų bendravimui. Planuojamos 9 teminių modulių programos trukmė 48 kontaktinio darbo valandos. Numatoma apmokyti 3 universiteto klausytojų grupes, iš viso 75 asmenis. Jie įgis žinių apie istorinės, kultūrinės, meninės ir kalbinės atminties ir patirties sklaidą  informacinių technologijų pagalba, pabaigę mokymus gebės skaitmeniniais kanalais dalintis sukaupta asmenine vertinga informacija - laiškais, dokumentais, nuotraukomis, meninės, kalbinės kūrybos darbais ir kt. Tokiu būdu vyresnio amžiaus žmonės ne tik įgis naujų kompetencijų, bet ir atras prasmingų galimybių saviraiškai.

Mokymų temos:

1.      Ką paliksime anūkams... (3 val.)

2.      Tekstinės ir vaizdinės informacijos skaitmeniniams (9 val.)

3.      Nupūskime dulkes nuo seno albumo: senų nuotraukų  restauravimas (6 val.)

4.      Asmeninio, kūrybinio gyvenimo kelio vaizdo kūrimas (6 val.)

5.      Laiškai – saugotinas lietuviškas paveldas (3 val.)

6.      Interneto taikymas šeimos genelogijos ir lokaliosios bendruomenės istorijos tyrimuose (6 val.

7.      Informacijos publikavimas internete (6 val.)

8.      Tinklaraštis - paprastumas ir laisvė (6 val.)

9.      Turinio internete autorinės teisės (3 val. )

Mokymai vyks Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos kompiuterių klasėje, Maironio g. 12, Utena.

Informacijos teirautis ir į mokymus registruotis galima elektroniniu paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba tel. 8-389-49156 ir 838961608.

Mokymų tvarkaraštis parsisiuntimui