Istorinio romano vakaras

2016 m. lapkričio 7 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12, Utena) konferencijų salėje istorinio romano vakaras. Kraštietis, rašytojas Regimantas Dima pristato istorinius (šnipų) romanus „Vilniaus plovas" ir „Bronislovas ir imperatorius".

Galėsite įsigyti autoriaus knygų!

Maloniai kviečiame!

Rašytojo Regimanto Dimos (g.1961m.) šaknys – nuo Utenos. Seneliai Povilas ir Rozalija Šidlauskai bei proseneliai palaidoti Vyžuonų kapinėse. Šidlauskai - iš Šiaudinių kaimo prie Vyžuonų...

Trumpų apsakymų knygos „Gyvenimo stebėtojo memuarai", istorinio romano „Vilniaus plovas" („Tyto alba", 2015) autorius - žmogus, į literatūrą atėjęs iš verslo pasaulio ir užsimojęs atversti daugumai nežinomus, skaudžius tiek lietuviams, tiek ir lenkams XIX a. puslapius. Naujas istorinis (šnipų) romanas „Bronislovas ir imperatorius"(„Tyto Alba", 2016) – tai savotiškas „Vilnius plovo" tęsinys. Tiksliau – antrasis pasakojimas apie idėjas, valdžiusias ano šimtmečio protus. Apie dar vieną stulbinančios biografijos žmogų. Apie siekimą kovoti ir nepasiduoti bet kokiomis sąlygomis, apie avantiūristišką ir drąsų siekimą sukurti slaptą Planą.
Į XIX amžiaus pabaigos paskutinių geografinių atradimų ir pašėlusių imperijų lenktynių – kas pirmas užgrobs paskutines laisvas žemes Azijoje – energingai įsivelia jaunas bajoras Bronislovas Grombčevskis iš Telšių pavieto. Įsivelia taip sėkmingai, kad britai bijo jo šešėlio virš Britų Indijos, rusai nesupranta, kinai bando sunaikinti, o Rusijos imperatoriaus rūmuose Bronislovą tai glosto, tai varo šalin. Ir ničniekas nežino, kokia velniava sukasi šito karininko galvoje, kuriai žvalgybai jis dirba; o gal jis ištikimas tik savo dėdės Aleksandraičio būrio kariams vaikystėje duotai priesaikai?
Neįtikėtinos biografijos žemaitį Bronislovą Grombčevskį galima vadinti kaip tik nori: tikru vyru, išdaviku, dvigubu agentu, patriotu. Jo gyvenimą – laimingu, avantiūristišku, nenusisekusiu. Bet tuo ir žavus pagrindinis šio romano herojus, elegantiškai besisukantis painaus ir intrigų kupino siužeto centre.