Chemijos laboratorija bibliotekoje

Chemijos mokslų daktarė, „Mėgintuvėlis.lt" įkūrėja ir mama Renata Česūnienė su knygos „Mėgintuvėlio kelionės" herojais bibliotekoje įrengė tikrą laboratoriją, kurioje jaunieji laborantai atliko įvairiausius bandymus ir net skrido į pasirinktą planetą.

Kaip išmokti pasidaryti ugnikalnį, užsiauginti kristalą bei išbandyti kitas įdomybes moko chemijos mokslų daktarė R. Česūnienė su vyru L. Česūnu vaikams išleistose knygose: „Mėgintuvėlio kelionės", „Mėgintuvėlis kariuomenėje", „Mėgintuvėlis kosmose". Leidykla „Alma littera" taip pat tuoj pristatys ketvirtą knygą – „Mėgintuvėlis burbulų karalystėje", kurioje labai smagūs eksperimentai su burbulais ir vaikai su tėveliais galės tai išbandyti. „Šios knygos skiriasi nuo kitų savo forma – jos yra aktyvios. Tai nėra tik pasakos skaityti, nes prie jų yra dirbtuvėlės, eksperimentai ir mokslinis turinys – kiekvienoje pasakoje pateiktos žinios populiariai, įdomiai vaikui", - pristato knygų išskirtinumą autorė.

Paklausta, kaip atsirado Mėgintuvėlio istorijos, chemijos mokslų daktarė R. Česūnienė su džiaugsmu pradeda pasakoti: „kai mūsų vaikui sukako ketveri, atsirado poreikis papasakoti apie nuostabų mokslą – chemiją. Kadangi esu mokslų daktarė chemijos srityje, negalėjau pasakoti taip, kaip man aišku – reikėjo naujos formos. Taip pradėjom su vyru rašyti pasakas, kuriose gyvena eksperimentai, o po to viskas įsisuko ir į renginius, nes mūsų Lukui reikėjo gimtadienių, reikėjo jo draugams ir taip atsirado mobili laboratorija". Renata Česūnienė yra taip pat „Mėgintuvėlis.lt" įkūrėja, kuri už tai šiais metais yra pelniusi Švedijos verslo apdovanojimą. „Mėgintuvėlis.lt", kaip pristato pati įkūrėja, „yra visas mūsų projektas, kuris susideda iš knygų, renginių ir neturintis ribų".

Laboratorija keliauja visur: į gimtadienius, verslo renginius, mokyklas, atvyko ir į Utenos biblioteką. Kelionė buvo iš tiesų labai smagi. Chemijos mokslų daktarei, rašytojai ir mamai netrūko fantazijos įtraukti vaikus į Mėgintuvėlio nuotykius: vaikai išsižioję klausėsi pasakos, susipažino su jos veikėjais, atliko daug įvairiausių eksperimentų, net tapo jų dalyviais.

Dainora Narkūnienė