Parodos „Miglės dėlionė" pristatymas

2016 m. spalio 22 d. 14 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatoma grafikos darbų paroda „Miglės dėlionė". Maloniai kviečiame!

Parodos autorė Miglė Jonaitienė apie save ir kūrybą:
Gimiau  1965  m.  Panevėžyje,  dailininkų  šeimoje,  o  gyvenu  Palangoje.  Dvidešimt  metų  dirbau  Palangos viešojoje bibliotekoje. Prieš metus mane pakvietė Palangos gintaro muziejus, sutikau ir džiaugiuosi! Dirbdama bibliotekoje pradėjau kurti – pirmi kūrinėliai buvo knygų žymekliai. Surengiau ne vieną skirtukų parodą įvairiose Lietuvos bibliotekose.
2016 m. gegužės mėn. Palangos viešojoje bibliotekoje pristačiau grafikos parodą „Miglės dėlionė" - tai pirmoji personalinė paroda, joje darbai sukurti per paskutinius penkerius metus. Kūriniai atlikti kartono raižinio technika. Storesnis popierius ar kartonas yra paklusnus – iš jo pasigaminu klišę, padengiu spaudos dažais ir spaudžiu rankomis. Labai panašu į lino raižinio techniką, tik kartonas jautresnis... Patys naujausi minimalistinai darbeliai pavadinti DĖLIONĖMIS. Jose  nesiūlau ieškoti visuotinai žinomų ženklų ar simbolių. Mano dėlionės susikūrė iš įvairių vaizdinių ir jausenų interpretacijų. Gera žaisti mažais elementais, juos įvairiai sugrupuojant. Juk Gyvenimas taip pat  yra DĖLIONĖ sudėta iš įvykių, aplinkybių, susitikimų, sprendimų, ašarų ir šypsenų :)
Parodą į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką atvežiau neatsitiktinai. Utenos kraštas – mano protėvių žemė. Iš Kuktiškių, Užpalių, Daugailių kilę mano Tėčio tėvai Ruzgai. Daugailių bibliotekoje daugelį metų darbavosi šviesaus atminimo pusseserė Aida. Utenoje su šeima gyvena pusseserė Roma, kuri ir pakvietė mane čia atvykti. Todėl drįstu parodoje eksponuoti Ruzgų giminės medį. Gal čia savo vardą atras dar nepažintas giminaitis?

Paroda veiks iki lapkričio 21 d.