I. Liutkevičienė: „Esam kalbėję su Galina, kad parašysiu biografiją“

Bibliotekoje pristatyta žurnalistės Ingos Liutkevičienės knyga „15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?", kurioje, kaip sako pati rašytoja: „Galina, kokią aš ją mačiau".

Žurnalistė I. Liutkevičienė pagal Galinos Dauguvietytės pasakojimus parašė tris didžiulio populiarumo pelniusias knygas: „Perpetuum mobile" (2002), „Post scriptum" (2006) ir „Dialogai su savimi" (2010). 15 metų dirbusi ir draugavusi su režisiere žurnalistė I. Liutkevičienė pelnytai vadinama Galinos Dauguvietytės biografe. Biografė užpildė Dauguviečių giminės istorijos spragas, atsakė į dažnai apie Galiną užduodamus klausimus, atskleidė ir kitas režisierės charakterio puses. Paklausta, kodėl reikėjo dar vienos knygos apie Dauguvietytę, žurnalistė pasakojo, jog „Pirmas tris knygas parašiau, bet pagal Galinos Dauguvietytės pasakojimą. Kai žmogus pasakoja apie save, jis pasakoja, ką nori, o ko nenori nutyli, pagražina – čia yra labai žmogiška. Galina buvo tokia pati, kaip ir mes visi. Kadangi ji buvo labai iškalbinga, pasakojo juokingiausias istorijas – juokino mane ir visą Lietuvą, bet kalbėjo apie tai, apie ką norėjo. Daug buvo klausimų, kurių ir aš norėjau paklausti ir kiti, kurie skaitydavo jos knygas, tačiau ji rasdavo būdų, kaip į juos neatsakyti. Trys pirmos knygos – mūsų abiejų bendras darbas. Ši, paskutinė knyga, yra tikra biografija. Aš penkiolika metų bendravau, dirbau su Galina. Jaučiau teisę ir žurnalistinę pareigą, ir įdomumą parašyti biografiją dabar jau savo akimis. Parašiau apie Galiną tokią, kokią aš ją mačiau".

Knygos pristatymo metu I. Liutkevičienė papasakojo apie G. Dauguvietytės gyvenimą ir nutylėtas detales: kaip ir kodėl Galina 1947 m. grįžo į sovietinę Lietuvą ir kokia tikroji to priežastis, kaip Galinai šventas reikalas buvo pietų miegas. Nors visą gyvenimą džiaugėsi, kad neturi vaikų, anot biografės,  „Iš tikrųjų viskas buvo kitaip. Ji ieškojo dukters ir manyje". Pastaraisiais metais Galina mėgo sakyti, kad ji vieniša kaip pirštas, tačiau  žurnalistė atskleidžia, jog Galina turėjo dar penkias netikras seseris ir su viena iš jų bendravo. „Ji daug dalykų hiperbolizuodavo. Ir daug kas ant to kabliuko pakibdavo! Ne viską, ką Galina sakė, reikėjo priimti už gryną pinigą", - apibendrina žurnalistė Inga Liutkevičienė. „Dar ir meilė Galiną buvo aplankiusi visai neseniai. Negalvokite, kad jei Jums 86-eri, tai viskas baigta. Ir tas vyras būtų išėjęs, ir savo žmoną palikęs... Bet apie tai knygoje nutylėjau, vis dėlto, tas žmogus turi žmoną ir vaikų."

Daug įdomių detalių papildė režisierės Galinos Dauguvietytės asmenybę biografės pasakojimas renginio metu bei nauja knyga, kurią galėjo įsigyti uteniškiai.

Dainora Narkūnienė

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}