85 – eri bibliotekos veiklos metai

„Rodos, dar taip neseniai, prieš 5 – etą metų, minėjome bibliotekos aštuoniasdešimtmetį jau naujose patalpose, o dabar vėl, dar kartą, skaitau mūsų bibliotekos istoriją (neatsiejamą nuo šalies istorijos), vėl matau tuos žmones, keitusius biblioteką ir Lietuvą", - šventiniame minėjime sveikino svečius ir kolegas bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė.

Šiemet 85 – erių metų sukaktį švenčianti Utenos biblioteka yra šiuolaikiškas ir atviras visiems miesto centras, viena inovatyviausių bibliotekų šalyje, nuolat traukianti ne tik gražiomis erdvėmis, bet ir naujomis, novatoriškomis paslaugomis, kurios gerokai plečia bibliotekos sampratą. Anot bibliotekos direktorės, 2008 metų pavasarį, po 3,5 metų trukusios rekonstrukcijos, buvo atidarytas šis modernus bibliotekos pastatas, pakilęs kaip feniksas iš pelenų. Apdovanotas įvairiausiomis premijomis bei įtrauktas į pasaulio architektūros katalogus. „Čia visa tai, ką išmokome per daugelį metų - galėjome įgyvendinti kartu su architektais ir politikais. Tam, kad mūsų biblioteka ir toliau teiktų modernias paslaugas, mes turime labai daug dirbti, kad mūsų idėjos būtų palaikomos įvairių fondų finansavimo",- kalbėjo V. Garunkštytė, džiaugdamasi bibliotekos nueitu keliu ir įgyvendintais darbais.

Besikeičiančia biblioteka džiaugėsi ir šventiniame renginyje dalyvavo bei sveikino bibliotekos bendruomenę begalė svečių: Utenos rajono mero pavaduotojas V. Valinčius, LR Seimo narė Milda Petrauskienė, LR Kultūros viceministras A. Neverauskas, profesorius, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius R. Gutauskas, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginių projektų plėtros skyriaus vedėjas - projekto „Bibliotekos pažangai 2" vadovas E. Stratilatovas, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės, Klaipėdos miesto savivaldybės, Zarasų rajono, Molėtų, Ignalinos, Anykščių viešųjų bibliotekų atstovai, Utenos mokyklų vadovai, kultūros darbuotojai,  partneriai, draugai, kaimynai, žiniasklaida. Už gražius ir prasmingus darbus garbės raštais pagerbti bibliotekos darbuotojai.

Po sveikinimų visi susirinkusieji buvo kviečiami pasimėgauti Džiazo kvarteto (vokalas – Živilė Povilaitytė, klavišiniai – Rolandas Babraitis, mušamieji – Arvydas Jofė, saksofonas – Arūnas Katinas) muzika, pabendrauti bei pasidžiaugti, pasidalinti įspūdžiais.

Dainora Narkūnienė