Vlado Baranausko monospektaklis „Akių sunka"

2016 m. spalio 6 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Šiaulių dramos teatro aktoriaus Vlado Baranausko monospektaklis „Akių sunka".

Apie kunigo poeto Antano Baranausko gyvenimą ir kūrybą.

Režisierius ir atlikėjas Vladas Baranauskas

Maloniai kviečiame!

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba

~~~~~~~~

Monodrama „Akių sunka" apima visą poeto, kunigo, žmogaus A. Baranausko gyvenimą (nuo gimimo iki mirties), 14 sustojimų. Spektaklis labai gyvas. Jame juokas ir ašaros eina kartu. Tai nėra spektaklis apie kunigą Baranauską, gal greičiau apie poetą Baranauską. Ar žžmogų iš XIX amžiaus ? Monodrama atskleidžia tai, ko Vikipedijoje apie A. Baranauską nepaskaitysi. Spektaklis „Akių sunka" „išleistas" į gyvenimą 2015 m. Vaidintas ŠŠiauliuose „Laiptų" galerijoje (A.Baranausko-180 metinėms), Šiaulių Vyskupijos pastoraciniame centre, Anykščiuose, Vilniuje ir kt. Susilaukta palankių atsiliepimų iš poeto Roberto Keturakio, prof. prelato V. S.Vaičiūno (Kauno tarpdiecezinės kunigų seminarijos vicerektorius), prof. S. Valento, prof. V. Rimkaus, dvasininkijos ir t.t. Spektaklyje susipina dokumentika, prisiminimai, dienoraščio ištraukos, laiškai, nuotrupos, pajuokavimai, atsitikimai ir aišku eilės. Spektaklis vaidinamas įvairiose erdvėse (salėse, lauke, bažnyčiose ir t.t.) Spektaklis „Akių sunka" kviečiamas  į Lenkiją, Latviją... „Akių sunka" trukmė 1val. 15 min.

Baranauskas Vladas, Valstybinio Šiaulių dramos teatro  aktorius, trupės vedėjas

SPEKTAKLIS „AKIŲ SUNKA"

Utenos a. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje Šiaulių dramos teatro aktorius ir trupės vedėjas Vladas Baranauskas su spektakliu „Akių sunka". Spektaklis sukurtas poeto Antano Baranausko 180-osioms metinėms. Monodrama apima visą poeto gyvenimą. Jame susipina dokumentika, prisiminimai, dienoraščio ištraukos, laiškai, nuotrupos, pajuokavimai, atsitikimai ir, aišku, eilės.
Charizmatiškasis Vladas Baranauskas monospektaklį pristatė taip: „Spektaklyje nebus nė vienos eilutės iš „Anykščių šilelio". Atkursiu vyskupo gyvenimą nuo penkerių metų. Jį ir numarinsiu".
Mono drama atskleidžia tai, ko Vikipedijoje apie A. Baranauską nepaskaitysi.

Režisierius ir aktorius Vladas Baranauskas