„Čia susirinko rašantys, kuriantys ir mylintys rašančius“

Birželio 11 - 12 dienomis vyko tradicinė, jau aštuntoji, Tarptautinė poezijos šventė „Literatūrinė Aukštaitijos vasara" „...ir saulas diementas žėruos..." (A. Miškinis),  kurios metu poetus ir svečius iš Rusijos, Gruzijos, Lenkijos ir visos Lietuvos  subūrė ne tik poezija, bet ir A. Miškinio literatūrinė premija, kuri šiemet įteikta poetui Utenos rajono merui Alvydui Katinui.

Šįkart, šeštadienį, stipriai šykštėdama saulės „Literatūrinė Aukštaitijos vasara" prasidėjo Jono Vaiškūno etnografinėje sodyboje (Kulionių kaimas, Molėtų rajonas). Dalyvių eilės jaukiai ir tradiciškai suskambo Etnokosmologijos muziejuje. Svečiai Eka Javakhisvili ir Zaza Bibilashvili iš Gruzijos, Ekaterina Polyanskaja iš Sankt Peterburgo, Aleksandra Zinczuk ir Wojciech Dunin – Kozicki iš Lenkijos, poetai Marius Burokas, Jurgita Jasponytė, Birutė Jonuškaitė, Viktoras Rudžianskas, Daiva Molytė – Lukauskienė, Ričardas Šileika,  uteniškiai Petras Panavas, Vytautas Kaziela, Stepas Eitminavičius,  Rūta Mikulėnaitė – Jonuškienė, Regina Katinaitė – Lumpickienė, Utenos rajono meras poetas Alvydas Katinas dovanojo gražiausias eiles, o Utenos kultūros centro styginių kvartetas ramino sielą.

Sekmadienį, šventei persikėlus į Juknėnus, A. ir M. Miškinių literatūrinę - etnografinę sodybą, už aukštaitiškos dvasios puoselėjimą  poezijoje Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja Birutė Jonuškaitė, Utenos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė ir komisijos pirmininkas Stepas Eitminavičius paskelbė naująjį literatūrinės premijos laureatą – Lietuvos rašytojų sąjungos narį, poetą Alvydą Katiną, už poezijos knygą „Vaikšto vienas". „Norėčiau už daug ką padėkoti: už knygas, už A. Miškinio interpretavimą, už tai, kad gražiai su sese pasidalinote tėviškę - tau vanduo, jai unduo, tau laiptai, jai skabiai - už Uteną tau visi dėkojam, kur yra Katinas, alus ir poezija", - sveikino laureatą B. Jonuškaitė. Po Seimo narės Mildos Petrauskienės sveikinimo žodžių laureatui, brolio sėkme nuoširdžiai džiaugėsi  ir poetė Regina Katinaitė – Lumpickienė: „čia susirinko rašantys, kuriantys ir mylintys rašančius", taip pat pabrėžė, jog poetą išaugino Juknėnų aukštaitiška žemė. A. Katinui perskaičius eiles, toliau tęsėsi  poezijos skaitymai bei eksperimentinio folkloro grupės Sen Svaja pasirodymas.

Tarptautinė poezijos šventė rusų, gruzinų, lenkų bei lietuvių eilėmis bei Baltijos gitarų kvarteto garsais pasibaigė Utenos kultūros centre. Renginio organizatoriai išleis poezijos šventės dalyvių kūrybos almanachą "Birželio sodai 2016", kuriame kūryba bus spausdinama ir originalo, ir lietuvių kalbomis.

Dainora Narkūnienė

Nuotraukos V. Develienės