XVI Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę užbaigė tarptautinė konferencija

Balandžio 28–29 dienomis, baigiantis XVI Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, Birštone surengta Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų konferencija „Skaitanti visuomenė: paradigmų kaita XXI amžiuje". Renginyje dalyvavo daugiau kaip 30 svečių iš Estijos, Danijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos bei gausus būrys kolegų iš Lietuvos tarp jų ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė ir vyr. bibliotekininkė Dainora Narkūnienė.

Šių šalių bibliotekininkų draugijų atstovai taip pat susitiko išvakarėse vykusioje apskritojo stalo diskusijoje „Tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas: dabartis ir perspektyvos", kurioje pasidalijo atstovavimo savo šalies bibliotekoms patirtimi.

Tarptautinės konferencijos dalyvius sveikino LBD pirmininkė Alina Jaskūnienė, buvusi IFLA prezidentė Sinikka Sipilä, kultūros viceministras Romas Jarockis ir Birštono merės patarėja Rimantė Kurkauskaitė. Per dvi dienas perskaityti 26 žodiniai ir pristatyta 11 stendinių pranešimų, kuriuose nagrinėtos šiuolaikinių bibliotekų vaidmens ir jo kaitos, tradicinio ir informacinio raštingumo, skaitybos ir skaitymo skatinimo, bibliotekų vartotojų elgsenos bei kitos temos.

Nemažai pranešėjų, ypač antrosios dienos Pecha Kucha pranešimų sesijose, pasidalijo savo atstovaujamų institucijų gerosios praktikos pavyzdžiais ir skaitymo skatinimo idėjomis. Dainora Narkūnienė skaitė pranešimą anglų kalba „Radijo laida „Stotelė - biblioteka"".

Šaltinis: Lietuvos Martyno Mažvydo biblioteka