Apysakos „Ilgesio dainos" pristatymas

2018 m. lapkričio 13 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kraštiečio, žymaus teatrologo dr. Aleksandro Guobio apysakos „Ilgesio dainos" pristatymas. Maloniai kviečiame!

Skaityti daugiau...

Mokymai „Skaitmeninių technologijų raštingumas, medijų turinio kritiškumas ir saugumas internete“

Kiekvienam iš mūsų svarbu mokėti tiek analizuoti medijų turinį ir įvertinti perduodamus pranešimus, tiek gebėti valdyti tradicines bei skaitmenines technologijas, suvokti savo kaip medijų vartotojo teises ir atsakomybes.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su Danute Kalinauskaite

2018 m. lapkričio 15 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje susitikimas su rašytoja, Lietuvos nacionalinės  kultūros ir meno premijos laureate Danute Kalinauskaite. Maloniai kviečiame!

Skaityti daugiau...

Teisėjas bibliotekoje!

2018 m. lapkričio 16 d. 14 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje susitikimas su Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėja Laima Dumskiene. Ateik į biblioteką ir sužinok apie teismo ir teisėjo darbą iš pirmų lūpų!

Skaityti daugiau...

Janinos Radvilės knygos pristatymas

2018 m. lapkričio 20 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje informatikos mokslų daktarės Janinos Radvilės knygos pristatymas. Dalyvauja knygos autorė. Maloniai visus kviečiame!

Skaityti daugiau...

Dokumentinis filmas „Trys skrybėlės“

2018 m. lapkričio 22 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kino vakaras. Dokumentinio filmo „Trys skrybėlės“ (43 min.) peržiūra ir pristatymas. Dalyvauja filmo režisierė Ramunė Rakauskaitė. Maloniai visus kviečiame!

Skaityti daugiau...

Tarpkultūrinės kompetencijos bibliotekų darbuotojoms

Gyvendami stipriai besikeičiančiame, migruojančiame pasaulyje turime ne tik pažinimo, atradimo, mokymosi, laisvo judėjimo  galimybių, bet vis dažniau  kalbame, diskutuojame apie problemas ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti  daugialultūrinėje visuomenėje, aplinkoje, kuri dažnai tampa terpe rasizmui ir diskriminacijai plėtotis.

Skaityti daugiau...

Biblioteka dalyvavo Kinijos ir Europos šalių bibliotekų forume

Šių metų spalio 18 – 23 dienomis Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė ir Informacijos išteklių ir inovacijų skyriaus vedėja Laima Lapinienė dalyvavo pirmajame Kinijos – Rytų Europos bibliotekų sąjungos forume  Kinijos Hangzhou viešojoje bibliotekoje.

Dar 2017 metais LR Kultūros ministerija Iš Lietuvos į šį forumą atrinko 3 pažangiausias šalies viešąsias bibliotekas, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Šiaulių P. Višinskio bei Utenos A. ir M. Miškinių viešąsias bibliotekas bendradarbiavimui su Kinija.

Forume dalyvavo 150 delegatų iš Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių. Bibliotekų vadovai dalyvavo pristatymuose ir diskusijoje apie skaitymo skatinimo veiklas Lietuvoje. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp 16 Rytų Europos šalių ir 20 Kinijos viešųjų bibliotekų. Artimoje ateityje planuojama pasirašyti glaudesnio bendradarbiavimo sutartį su viena iš forume dalyvavusių Kinijos viešųjų bibliotekų. Tikimasi bendradarbiauti kvalifikacijos kėlimo ir mokymų bei informacijos sklaidos srityse.

Per tris forumo dienas susipažinta su Kinijos Hangzhou viešąja biblioteka, miestu ir istorinėmis vietovėmis.