Filmo apie Lietuvos puodžių karalių Vytautą Valiušį pristatymas

Filmo apie Lietuvos puodžių karalių Vytautą Valiušį pristatymas

2016 01 20

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo apie puodžių karalių Vytautą Valiušį „Visada „Bel canto" pristatymas.

Tautodailininkas Vytautas Valiušis visoje Lietuvoje gerai žinomas keramikos dirbinių gamintojas, spinduliuojantis kūrybine energija ir garsėjantis profesionalia bei unikalia savo amato technika.

Po filmo peržiūros senojo puodžių amato puoselėtojas sulaukė didelio sveikintojų dėmesio. Jau antrą „Aukso vainiką" pelniusį menininką Vytautą Valiušį sveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys ir menotyrininkė dr. Skaidrė Urbonienė. Svečiai iš sostinės pasidžiaugė ypatingai svarbiu Vytauto Valiušio indėliu į etninės kultūros puoselėjimą, sklaidą ir vykdomą edukaciją.

Už kūrybinę veiklą, Utenos ir Leliūnų garsinimą jam nuoširdžių dėkingumo žodžių negailėjo rajono  valdžios atstovai, kultūros darbuotojai, menininkai, tautodailininkai, klasės draugai.

Dokumentinis filmas „Visada „Bel canto" įamžino Vytauto Valiušio gebėjimo kurti ir pateikti savo kūrybą fenomeną, keramiko filosofiją, jo idėjų grožį.

Tą patį vakarą po filmo peržiūros renginio dalyviai buvo pakviesti į Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininko Jono Rudzinsko grafikos darbų parodos pristatymą.