Uteniškiams – naujas Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas

2015 11 19

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidarytas Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas.

Atidarymo renginyje dalyvavo  Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojai, regos negalią turinčių žmonių bendruomenės atstovai, pedagogai, savivaldybės, žiniasklaidos atstovai. Renginyje Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė dr. Rasa Januševičienė ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė pasirašė paslaugų punkto įsteigimo sutartį.

Renginio svečiams pristatyta Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla ir paslaugos, pademonstruoti leidiniai specialiaisiais formatais bei virtuali aklųjų biblioteka ELVIS. LAB veiklą ir projektus aptarė bibliotekos direktorė R. Januševičienė, apie informacijos išteklius Brailio raštu, padidintu šriftu bei kitus leidinius pasakojo LAB Informacijos išteklių centro vadovė Janina Vileikienė, skaitmenines bibliotekos paslaugas ir išteklius pristatė LAB direktorės pavaduotoja  Zinaida Manžuch ir Skaitmeninių paslaugų ir leidybos centro vadovas Zenonas Klimaitis.

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidarytas Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas suteiks galimybę skaitymo sutrikimų turintiems uteniškiams naudotis jų poreikiams pritaikytais leidiniais ir informacija.

Parengė Milda Jankauskienė