Nauji savanoriai bibliotekoje

2015 11 09

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka ir toliau sėkmingai bendradarbiaudama su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta" lapkričio 9 d. sulaukė dviejų jaunų savanorių – prancūzės Anael Cloarec - Favereau ir ispano Rafael Arnaiz.

Anael atvyko iš Limuzeno regiono vidurio Prancūzijoje, Eymountiers miestelio. 19 – metė mergina, baigusi mokyklą, metus laiko studijavo socialinius mokslus specialioje mokykloje. Kadangi jai patinka dirbti su žmonėmis, Anael žada, grįžusi iš Lietuvos, toliau tęsti studijas šioje srityje. „Esu dėmesingas, rūpestingas žmogus, todėl galėdama padėti žmonėms jaučiuosi laiminga", - prisistato savanorė. Anael  turi nemažai socialinio darbo patirties. Beveik  devynis mėnesius dirbo nevyriausybinėje organizacijoje su neįgaliais vaikais ir senjorais, ligoninėje slaugės padėjėja: vesdavo vaikams įvairius užsiėmimus, žaisdavo, padėdavo pristatyti maistą, pavalgyti. Savanoriavo neįgaliųjų namuose: vesdavo sporto užsiėmimus, teikdavo pagalbą kasdieninėje buityje, bendraudavo, eidavo pasivaikščioti. Teko turėti praktikos dirbti su besilaukiančiomis ar jau pagimdžiusiomis moterimis: psichologinė konsultacija prieš ir po gimdymo, reabilitacija.

Anael pasirinko savanorystę bibliotekoje ne tik todėl, kad mėgsta skaityti romanus, komiksus, žurnalus, bet keletą savaičių praktikavosi ir bibliotekoje: skaitytojų priėmimas, knygų išdavimas ir grąžinimas, pokalbiai apie knygas. Savanoriaudama tikisi išmokti naujų dalykų, pasidalinti įgyta patirtimi, susipažinti su šalimi, kultūra, žmonėmis.

Rafael atvyko iš Ceutos, mažo Ispanijos miestelio šiaurės Afrikoje. 23 – ejų metų vaikinas yra baigęs socialinius mokslus Granados universitete. Jis save pristato kaip labai komunikabilų, gebantį viešai kalbėti, mokyti žmones. „Esu labai savarankiškas, visada tikiu tuo, ką darau. Mėgstu dirbti komandoje, visada įkvepiu aplinkinius darbui, nes tikiu kad kartu galima padaryti labai daug,- sako Rafael,- o savanorystė labai svarbus žingsnis man, todėl, kad aš noriu padėti kitiems nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, situacijos". Vaikinas taip pat dirbo Ceutos jaunimo namuose, kur turėjo galimybę padėti jauniems žmonėms, - taip panaudoti savo socialinius įgūdžius.

Linksmas ir draugiškas vaikinas domisi įvairiomis sporto šakomis, mėgsta stebėti rungtynes, taip pat skaityti elektronines knygas, keliauti. „Labai mažai žinau apie Lietuvą, todėl ir norėjau čia atvykti. Esu didelis sporto gerbėjas, o čia visi pamišę dėl krepšinio",- šypsosi savanoris.  Rafael nori daugiau susipažinti su Lietuvos kultūra, tradicijomis, gyvenimu, bei išmokti lietuvių kalbą.

Biblioteka, žinoma, džiaugiasi naujais savanoriais, tikisi naujų veiklų, pagalbos. Gyventojų pageidavimu toliau bus tęsiami neformalūs ispanų ir prancūzų klubai, ką pradėjo pirmieji savanoriai. Šiems jauniems žmonėms biblioteka linki sėkmės darbe bei nesušalti, nes šiuo metu Ceutoje 20 laipsnių šilumos.

Parengė Dainora Narkūnienė