Bibliotekoje pristatyta nauja Algirdo Vyžinto knyga

2015 09 11

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko kraštiečio, liaudies muzikos puoselėtojo, dirigento, muzikos pedagogo, prof. dr. Algirdo Vyžinto knygos "Kultūros ir meno arimuose" pristatymas.

Susitikimą ypatinga melodija pradėjęs muzikologas ir enciklopedistas Arvydas Karaška, negailėjo gražių žodžių apie savo kolegą Algirdą Vyžintą. Prisiminė jo nuopelnus muzikologijos srityje, anksčiau išleistus mokslo bei kraštotyros darbus ir apžvelgė naująją knygą „Kultūros ir meno arimuose".

Pristatydamas naują savo knygą prof. Algirdas Vyžintas kalbėjo apie nenumaldomą tėviškės trauką, prisiminė vaikystę iš kurios ir kilo gili meilė liaudies muzikai, atskleidė kitus savo kūrybinius sumanymus.

Į knygos pristatymą susirinko gausus būrys prof. Algirdo Vyžinto gerbėjų ir bendraminčių, Utenos rajono savivaldybės atstovų. Nuoširdžius sveikinimus išsakė Seimo narė Milda Petrauskienė, kraštiečiai prof.  Arvydas Šaltenis, aplinkosaugininkas Romas Pakalnis, maestro Adolfas Driukas, Vyžuonų ir Sudeikių krašto bendruomenių atstovai ir kiti svečiai. Šventinį vakarą netrūko šiltų žodžių, gėlių, muzikos ir dainų. Skambėjo Vyžuonų moterų vokalinio ansamblio (vadovė R. Miečiutė) dainos, A. Šapokos gimnazijos skudutininkų (vadovė I. Latonienė) atliekamos melodijos.

Vakarą vedė knygą išleidusios leidyklos „Utenos Indra" darbuotoja Žaneta Kibickienė, o jį užbaigė visų susirinkusiųjų dainuojama liaudies daina, diriguojant maestro Algirdui Vyžintui.

Parengė Milda Jankauskienė