Savanoriai Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje

Ispanų kalbos klubo užsiėmimai

2015 01 28

2014 metų lapkričio pradžioje į Utenos A. ir M. Miškinių biblioteką pagal Erasmus+ Europos savanorių tarnybos projektą atvyko du savanoriai: Cristina Gonzalez Jaenes iš Ispanijos ir Yanis Galland iš Prancūzijos.

Jaunuoliai savanoriškai dirbs bibliotekoje, stengsis ir mokysis įgyti naujų kompetencijų bei savo idėjomis prisidės prie bibliotekos veiklų įvairovės. Erasmus+ programa, pagal kurią atvyko savanoriai, trunka devynis mėnesius. Jaunuoliai Utenoje gyvens ir dirbs iki rugpjūčio mėnesio.

Prieš atvažiuodama į Lietuvą, Cristina Ispanijoje baigė socialinę pedagogiką. Savanorystę pasirinko todėl, kad jai norėjosi išmokti naują kalbą, pažinti kitą kultūrą. Tik atvažiavusi Cristina sunkiai kalbėjo angliškai, tad ji lanko anglų kalbos kursus ir dabar jau sklandžiai kalba angliškai. Mergina mėgsta skaityti, bendrauti su žmonėmis. Zarasų viešojoje bibliotekoje savanorėmis dirba ispanė ir italė, tad Cristina užmezgė ryšius ir dažnai su jomis bendrauja.

Yanis Galland tik prieš metus baigė mokyklą ir Prancūzijos universitete pasirinko sportinės krypties studijas. Jis mėgsta sportuoti, nuo šešerių žaidžia futbolą.

Savanoriai daugiausia laiko praleidžia bibliotekoje. Darbuojasi įvairiuose bibliotekos skyriuose, dalyvauja projektiniuose renginiuose. Cristina mėgsta fotografuoti, tad ji tapo ir bibliotekos fotografe. Savanoriai į bibliotekos gyvenimą įnešė naujovių – suorganizavo ispanų ir prancūzų kalbų klubus, į kuriuos uteniškiai mielai renkasi pasimokyti kalbų ir pabendrauti.

Linkime savanoriams - naujiems  mūsų bibliotekos bičiuliams - sėkmės bei gražių kūrybinių idėjų atliekant savanorišką veiklą.

Parengė Milda Jankauskienė