Nacionalinės bibliotekos diena Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje

Nacionalinės bibliotekos diena Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje

Lapkričio 21 d. grupė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojų lankėsi Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, ten susitiko su vietos bibliotekininkų bendruomene. Renginys buvo skirtas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 95-mečiui paminėti.

Generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas kalbėjo apie Nacionalinės bibliotekos viziją, jos vietą šalies ir tarptautiniame kontekste, bibliotekų perspektyvas ir planus sparčiai besikeičiančioje technologinių naujovių, galimybių ir iššūkių aplinkoje, bibliotekininkų kompetencijų kaitą. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė pristatė bibliotekos veiklas, telkiančias bendruomenę, mokymus, Utenos trečiojo amžiaus universiteto veiklą, kurioje biblioteka dalyvauja. Susitikime buvo diskutuota  e. leidinių klausimu. Nacionalinės bibliotekos  Strateginių projektų plėtros skyriaus vedėjas, „Bibliotekos pažangai 2" vadovas Eugenijus Stratilatovas aptarė e. leidinių skolinimo problemas ir galimybes.

Nacionalinės bibliotekos specialistai išvykoje pristatė vertingiausius bibliotekoje saugomus dokumentus, įtrauktus į UNESCO programos „Pasaulio atmintis" nacionalinį registrą. Jolita Steponaitienė, Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro direktorė, kalbėjo apie UNESCO programą „Pasaulio atmintis" ir Nacionalinės bibliotekos dalyvavimą joje. Muzikos skyriaus vedėja Živilė Časaitė pristatė Nacionalinėje bibliotekoje saugomą unikalią šelako plokštelių kolekciją ir naujausią bibliotekos leidinį „Balsai iš praeities": prieškario Lietuvos atlikėjų įrašai šelako plokštelėse" . Dabarties visuomenė pirmą kartą galės išgirsti ilgai užmaršty buvusius, atkurtus ir išsaugotus prieškario Lietuvos atlikėjų balsus.

Parengė Milda Jankauskienė