Baltijos kelias internete

2014 m. gegužę Utenos A. ir M. Miškinių  viešosios bibliotekos mokymų klasėje buvo organizuotas seminaras - projekto „Europeana 1989" pristatymas.

Seminare dalyvavo Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotojos Agnė Daujotaitė, Laura Šimkutė, Birutė Pečiulevičiūtė bei bibliotekininkės iš Molėtų, Zarasų, Ukmergės  rajonų. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka šiuo  seminaru pakvietė  prisidėti prie Baltijos kelio jubiliejaus minėjimo – rinkti, išsaugoti ir skleisti Lietuvos gyventojų prisiminimus internete. Specialiai šiam įvykiui pažymėti yra sukurta svetainė www.europeana1989.eu, kurios tikslas – sukurti ir išsaugoti skaitmeninį Baltijos kelio ir kitų 1989 metų įvykių Europoje atsiminimų archyvą. Vienas iš seminaro tikslų ir buvo supažindinti bibliotekininkus su svetainės galimybėmis, paskatinti juos dalyvauti projekto veiklose.

Utenos A. ir Mišinių viešoji biblioteka įsijungė į projektą ir per šį trumpą laiko tarpą, praėjusį nuo seminaro iki rugpjūčio 23 d., kai buvo paminėtos Baltijos kelio 25-osios metinės, surinko jau nemažai uteniškių liudijimų apie Baltijos kelią ir kitus to meto įvykius. Suskaitmeninta ir svetainėje publikuota per 50 dokumentų. Savo nuotraukų archyvu pirmasis pasidalijo aktyvus Atgimimo ir Sąjūdžio dalyvis Balys Juodzevičius. Į kvietimą prisidėti skaitmeninant Baltijos kelio istorinę medžiagą atsiliepė uteniškių Reginos Merkienės, Danguolės Jonaitienės šeimos, Alvyra Patalauskienė, Vytautas Petronis, Laima Jakutienė ir kiti uteniškiai.

Jau suskaitmenintą medžiagą galite matyti interneto tinklalapyje www.europeana1989.eu

Parengė Milda Jankauskienė