Mokausi skaityti su šuniuku

Mokausi skaityti su šuniuku

2014 05 27

Biblioteka organizuoja įvairiausius renginius, mokymus, užsiėmimus vaikams ir suaugusiais, o jų svečiais paprastai kviečiami rašytojai, aktoriai ar muzikantai.

Pirmąkart bibliotekoje garbingu svečiu tapo Podhalės aviganė Lora su kuria susitikti bei savo skaitymo gebėjimus atskleisti atėjo vaikų darželio „Želmenėlis" auklėtiniai.

Bibliotekos savanoriai suorganizavo vaikų skaitymo skatinimo akciją „Mokausi skaityti su šuniuku", kurios metu darželio auklėtiniai noriai, vieni geriau, kiti silpniau, skaitė pasakas, eilėraštukus ar tiesiog raidžių junginius, nes jų labai įdėmiai klausėsi kalė Lora. Vaikai dalinosi įspūdžiais apie savo augintinius, norėjo susipažinti, paglostyti ir pasisveikinti su Lora. Vėliau vieni vaikai piešė savo šuniuką, kiti, kokio norėtų, treti spalvojo šuniukus ir suteikė jiems vardus.

Sakoma, kad šunys padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, ugdo kantrybę, tolerantiškumą bei empatiškumą. Šio užsiėmimo metu buvo siekiama per gyvūną, šunį, jo teikiamą energiją, terapiją atkreipti dėmesį į naujas mokymosi galimybes, metodus, nes šuo visada tavęs klausys, nebars, nemoralizuos, o tikės tavimi.

Parengė Dainora Narkūnienė