Utenos regiono gyventojai gilino kompiuterinių technologijų žinias

Mokymai Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Efektyvus technologijų naudojimas: neatrastos galimybės mokymuisi, laisvalaikiui ir kūrybai".

Projekte dalyvavo Utenos, Ignalinos, Zarasų, Molėtų, Visagino ir Anykščių savivaldybių bibliotekos. Projektą finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Šis projektas buvo skirtas vaikams, jaunimui ir vyresnio amžiaus žmonėms. Projektu norėta atskiroms vartotojų grupėms suteikti jų interesus atitinkančių naujų žinių ir įgūdžių, paskatinti prasmingai leisti laisvalaikį, pakeisti siaurus ir vienpusiškus bibliotekų viešos prieigos vartotojų įpročius.

Mokymai vyko pagal 16-os temų programą. 12-15 metų vaikai susipažino su tokiomis temomis: kaip skaityti elektronines knygas, tvarkyti fotografijų archyvą, kokia socialinių tinklų nauda ir pavojai. 15-18 metų jaunimas mokėsi kaip panaudoti išmaniuosius įrenginius edukacijai, kurti nuosavą interneto svetainę ir joje dalintis savo idėjomis, kūryba bei projektais. Net 7 programos temos buvo skirtos vyresnio amžiaus žmonių lavinimui. Tokios kaip: „Virtualus skaitymas", „Išmanieji įrenginiai: ką veikti su internetu telefone ir planšetiniame kompiuteryje?", „Asmeninė kišeninių programų kolekcija USB", „Sezamai atsiverk arba apie slaptažodių saugumą", „Interneto taikymas šeimos (geneologijos) ir bendruomenės (lokaliosios) istorijos tyrimuose", „Nupūskime dulkes nuo seno albumo: nuotraukų skaitmeninimas ir restauravimas", „Bendruomenių aplinkų kūrimas ir priežiūra internete". Šias žinias suprantamai perteikė kompetetingi lektoriai -  projekto partneriai – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas, VGTU leidyklos „Technika" elektroninės leidybos skyrius, VšĮ „Informacijos technologijų mokymo centras", UAB „Bitė - Lietuva".

Kompiuterinių technologijų žinias pagilino per 2100 mokyklinio amžiaus vaikų, jaunimo ir senjorų.