Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje lankėsi vienas populiariausių vaikų ir paauglių rašytojų Vytautas Račickas.

Renginį pradėjo Adolfo Šapokos gimnazijos moksleiviai Aurika ir Raivydas, atlikdami Ievos Narkutės dainą ,,Raudoni vakarai". Susitikimą vedė ir naują rašytojo knygą paaugliams ,,Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais" pristatė mokytojas Stepas Eitminavičius.

Rašytojas Vytautas Račickas skaitė ištraukas iš naujos savo knygos, papasakojo knygos atsiradimo istoriją, atsakinėjo į moksleivių klausimus. Mokiniai buvo labai aktyvūs ir smalsūs. Rašytojui uždavė klausimų apie sukurtas ir dar tik būsimas knygas, apie išgalvotus ir tikrus knygų herojus, rašytojo talentą ir įkvėpimą.

Renginyje dalyvavo žurnalistė Elvyra Sabalytė - knygos prototipo kirpėjo Prano Sabalio dukterėčia, kuri pasidalino atsiminimais apie savo dėdę.

Ištrauką iš knygos  ,,Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais" suvaidino Adolfo Šapokos gimnazijos moksleiviai Lukas ir Eglė.

Mokytojas Stepas Eitminavičius pasidžiaugė: „uteniškiam svarbu, kad šis kraštas išaugino savo Astridą Lindgren".

Po renginio vaikai galėjo įsigyti naujų rašytojo knygų su autografu. Tikimės, kad rašytojas dar ne kartą savo apsilankymu nudžiugins jaunuosius skaitytojus.