Aktoriaus V. Bagdono susitikimas su uteniškiais

Aktoriaus V. Bagdono susitikimas su uteniškiais

Vladas Bagdonas: „Aš save, galima sakyti, laikau vieno kino filmo, vieno vaidmens aktoriumi"

„Gražiai čia jūs įsitaisę. Įėjęs pamaniau: gal čia prancūziškai, angliškai reikia kalbėti, - tokios „apystovos", kad lietuviškai net nedera", - giriamųjų žodžių negailėjo į svečius, Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką, atvykęs Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorius, režisierius, skaitovas bei dainininkas Vladas Bagdonas. O pamatyti ir išgirsti aktorių jau gerą valandą prieš susitikimą rinkosi jo talento gerbėjai.

Visą vakarą kalbėjęs apie teatrą, kiną, muziką aktorius prisipažino, jog „mane kai kas laiko vienos ar dviejų dainelių dainininku. Aš save, galima sakyti, laikau vieno kino filmo, vieno vaidmens aktoriumi. Pasirodo, reikia sulaukti 62 – jų metų, kad gautum gerą vaidmenį" – tikino V. Bagdonas prieš porą metų Šanchajaus kino festivalyje už vaidmenį filme „Dirigentas" pripažintas geriausiu aktoriumi.

Dauguma iš mūsų Vladą Bagdoną pažįsta iš kino filmų, tačiau teatre aktoriaus suvaidinta tikrai daug vaidmenų ir, pasak jo paties, geriau jį vadinti teatro aktoriumi. Nuo 1970-ųjų aktorius Lietuvos scenoje įkūnijo Daukantą, Otelą, Faustą, Zorbą, bendradarbiavo su režisiere Dalia Tamulevičiūte, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumi.

Aktorius Vladas Bagdonas pasidžiaugė, kad kai nuvažiuoja į kaimą, dažnai jo prašo už stalo padainuoti. Bėda ta, kad „aš tų užstalės dainelių nemoku, tik tas, kurias ir jūs žinote jau 30 metų". Bibliotekoje tarp daugelio kitų nuskambėjus ir vienai pirmųjų dainų „Mano senai mokyklai", susirinkusiųjų reakcijos patvirtino, jog Bagdono dainos tikrai „nemirtingos": iki šiol yra mėgstamos, pažįstamos, keliančios prisiminimus, emocijas.

Gera buvo klausytis ne tik dainų, gitaros garsų, ištraukų, įspūdžių iš teatro gyvenimo, karjeros vingių, bet ir šiltų atsiliepimų apie asmeninę aktoriaus laimę, pasididžiavimą – Škotijoje istorijos mokslus kremtantį, gana dažnai į Lietuvą pargrįžtantį sūnų, ilgesingus jų susitikimus, jam skirtas dainas.

Parengė Dainora Narkūnienė