Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje - tarptautinis seminaras

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko  Grundvig mokymosi partnerysčių projekto „Maistas kūnui, protui ir sielai. Sutelkime Europą aplink stalą" tarptautinis seminaras. 

Tarptautinis projektas įgyvendinamas 2012-2014 metais. Tai trečiasis projekto seminaras, kuriame dalyvavo  Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Vokietijos, Italijos ir Turkijos įvairių bendruomenių, organizacijų atstovai. Projekte panaudojant visiems aktualią sveikos ir pigios mitybos tematiką  propaguojama aktyvios senatvės idėja, skatinamas kartų bendravimas ir žinių perteikimas, akcentuojamos tautinio identiteto ir tautinės įvairovės vertybės.

Atvykusius svečius Utenos A. ir M. Miškinių viešosios  bibliotekos  direktorė Vida Garunkštytė supažindino su biblioteka. Po to konferencijų salėje buvo kalbama apie sveiką maistą ir jo vartojimą. Sveiko gyvenimo būdo propaguotoja Aleksandra Stasytienė pristatė įvairių arbatų ir gėrimų receptus. Svečiai ragavo gilių kavą, čiobrelių ir kitas arbatas, bei liaudiškus energetinius gėrimus.

Projekto dalyviai lankėsi Utenos rajono savivaldybėje. Utenos trečiojo amžiaus universiteto vadovė Vyda Krasauskienė ir mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius supažindino svečius su miesto ir rajono kultūrine veikla bei įžymybėmis.

Utenos šiuolaikinės aludarystės pažinimo centre seminaro dalyviai ragavo įvairių rūšių alaus, diskutavo apie šiuos gėrimus.

Anykščiuose projekto dalyviai apsilankė Arklio muziejuje ir  aukštaitiškoje sodyboje dalyvavo duonos kepimo programoje.

Užsieniečius sudomino Aukštaitijos nacionalinis parkas. Jie apsilankė Senovinės bitininkystės muziejuje, ant Ladakalnio, bei UAB „Romnesa", kur dalyvavo parodomojoje šakočio kepimo programoje. Paskutinę seminaro dieną svečiai susipažino su mūsų šalies sostinės įžymybėmis.

Dar vyks seminarai Turkijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje. Projektą planuojama baigti 2014 metais Portugalijoje.

Parengė Milda Jankauskienė