Šventinis vakaras „Trys poeto Petro Panavo kūrybos penkiaminutės"

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įvyko šventinis vakaras, skirtas 80-ajam poeto Petro Panavo gimtadieniui.

Poeto kūrybą skaitė Utenos kultūros centro „Žaliaduonių" teatro aktoriai, muzikavo muzikos mokyklos mokytojos Audronė Misiukaitė ir Gintarė Armonaitienė.

Jubiliejinis vakaras, kurį vedė mokytojas Stepas Eitminavičius, buvo tarsi suskirstytas į tris literatūrines dalis. Renginio kaltininkas ir jo svečiai kalbėjo apie Petrą Panavą kaip apie poetą, mokytoją ir paprasčiausiai – Petrą. Susirinkę Petro Panavo kūrybos gerbėjai, buvę mokiniai, kolegos įsitikino, kad kūrėjas išsaugojo savo jaunatvišką prigimtį, nestokoja kūrybingumo, optimizmo ir humoro jausmo. Jubiliejaus išvakarėse pasirodė nauja leidyklos-spaustuvės „Utenos Indra" išleista autoriaus knyga „Tarp dviejų upynų".

Jubiliejaus proga Petro Panavo pasveikinti atvyko būrys garbių svečių. LR Seimo narė Milda Petrauskienė, buvęs bendramokslis ignalinietis daugiametis LR Seimo narys Česlovas Juršėnas. Jis susirinkusiems priminė, kad poetas mokykloje turėjo ir daugiau talentų, buvo neabejingas dailei. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas negailėjo poetui šiltų žodžių ir linkėjo būrio skaitytojų bei neblėstančios kūrybinės energijos. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas ir poetė Nijolė Daujotytė, Utenos kraštiečių klubo „Indraja" prezidentas, LDA profesorius Arvydas Šaltenis, literatų klubo „Verdenė" narių vardu Mindaugas Stundžia. Prisiminimais dalijosi buvę mokiniai, kolegos, artimieji.

Vakaras baigėsi „Žaliaduonių" teatro aktorių skaitomomis ištraukomis iš „Daumanto" bei sutartinai jubiliatui nuskambėjusiu "Ilgiausių metų".

Parengė Milda Jankauskienė