Knygos „Vilniaus pilys: istorija, statyba, architektūra" pristatymas

Knygos Vilniaus pilys: istorija, statyba, architektūra pristatymas

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta vieno žymiausių Lietuvos architektų restauratorių, kraštiečio dr. Napaleono Kitkausko knyga „Vilniaus pilys: istorija, statyba, architektūra".

Renginyje dalyvavo knygos autorius dr. Napaleonas Kitkauskas, Vilniaus dailės akademijos prorektorius menui profesorius Arvydas Šaltenis, Lietuvos karo akademijos docentas, istorikas Romas Batūra, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro vyresnioji mokslinė redaktorė Aldona Bendorienė.

Napaleonas Kitkauskas Vilniaus pilių tyrinėjimams skyrė daugiau kaip penkiasdešimt metų. Per pastaruosius dešimtmečius atlikta daug naujų tyrimų, nustatyta labai vertingų pilių praeities faktų, ypač apie Žemutinės pilies ankstyvosios mūro statybos etapus. Visa sukaupta pilių pastatų architektūros ir istorijos tyrimų medžiaga apibendrinta, susisteminta ir įvertinta veikale "Vilniaus pilys: istorija, statyba, architektūra" , kurį išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras. Knygos autorius uteniškiams papasakojo apie mokslinę veiklą rekonstruojant senojo Vilniaus istorinius statinius. Leidybos centro vyresnioji mokslinė redaktorė Aldona Bendorienė kalbėjo apie bendradarbiavimą su autoriumi, ruošiant ir leidžiant jo knygas. Istorikas Romas Batūra pasidalijo mintimis apie reikšmingiausius Lietuvos istorijos XIV-XVII amžiaus atradimus. Kraštietis profesorius Arvydas Šaltenis, vertindamas Napaleono Kitkausko neįkainojamą indėlį į Lietuvos istoriją, kultūrą, architektūros istoriją, pabrėžė mokslininko charakterio tvirtumą, užsibrėžto tikslo siekimą.

Renginį paįvairino Virginijos Šeduikienės vadovaujamo Utenos senosios muzikos ansamblio "Vox animae" atlikti kūriniai.

Parengė Milda Jankauskienė