Sigutės Ach darbų paroda „Sparnuotai ir nerimtai“

2013 05 07

Leidykla „Nieko rimto" paruošė po Lietuvos bibliotekas keliaujančią parodą „Sparnuotai ir nerimtai" , kurioje galima pamatyti dailininkės Sigutės Ach pieštas vaikiškų knygų iliustracijas. Už savo žaismingą kūrybą ši dailininkė Lietuvoje mylima jau daugiau kaip dešimtmetį. Piešti miniatiūras, atvirukus, iliustracijas vaikų knygoms ir rašyti tekstus Sigutė Ach pradėjo 1995 metais.

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su dailininkė Sigute Ach ir knygų iliustracijų parodos „Sparnuotai ir nerimtai", kurioje gyvena daugeliui mieli knygų personažai, vyrauja šiltos spalvos ir džiaugsmingos nuotaikos, pristatymas. Apžiūrėti  įdomiai sukomplektuotus ir įrėmintus paveikslėlius bei knygų iliustracijas, pabendrauti su pačia autore susirinko būrys jaunųjų uteniškių. Jaunieji parodos lankytojai mielai išklausė  Sigutės Ach pasakojimą apie tai, kad jai labai patinka piešti, keliauti, atrasti, stebėtis. Jos paveikslėlių ir  iliustracijų veikėjai – linksmi, besišypsantys, sparnuoti, gėlėti gyvuliukai, žvėreliai, angelėliai. Kiekvienas paveikslėlis pasižymi detalių įvairove, kiekvieno žiūrinčiojo į iliustraciją laukia mažas stebuklas. Puikiai gebanti bendrauti su vaikais, parodos autorė  mielai atsakinėjo į susirinkusių vaikų klausimus apie piešimo techniką, vaikystės svajones, kaip tapti geru dailininku.

Atsisveikindama dailininkė pakvietė vaikus atvykti į kūrybines dirbtuves Menų spaustuvėje, pasimokyti akvarelės liejimo technikos.

Parengė Milda Jankauskienė