Prano Mašioto skaitymai bibliotekoje

2013 04 23

Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, balandžio 23-ąją, Lietuvos bibliotekininkų draugija paskelbė Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurią visos Lietuvos bibliotekose pradėjo jau tradicija tapusiais vidurdienio skaitymais. 2013 metų Nacionalinė bibliotekų savaitė skirta  jauniesiems bibliotekų lankytojams.

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji blioteka prisijungė prie bendro visose šalies bibliotekose vykusio renginio, skirto Prano Mašioto 150-ųjų metinių paminėjimui. Šiemet visus jaunuosius skaitytojus subūrė rašytojo, pedagogo, publicisto Prano Mašioto knygos, mokančios gerumo, gamtos, pasaulio pažinimo.

Visą savaitę A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje  netilo vaikų balsai, čia viešėjo mokyklos-darželio „Varpelis", lopšelio-darželio „Saulutė", „Voveraitė", „Želmenėlis", „Pasaka" vaikai su savo auklėtojomis. Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Daiva Karpavičienė trumpai pristatė patį rašytoją, jo kūrybą. Pagal Prano Mašioto pasakėles „Kiškis Smaližius" ir „Kiškis Vagilis" bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojos parengė šešėlių teatro spektakliukus. Po spektakliuko bibliotekininkės linksmai bendravo su vaikais, žaidė lietuvių liaudies žaidimus ir pakvietė juos bibliotekoje lankytis ne tik Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, nes čia visada galima labai įdomiai ir naudingai leisti laiką.

Parengė Milda Jankauskienė