Pasaulio kultūros diena Utenos bibliotekoje

Pasaulio kultūros diena bibliotekoje

Balandžio 15-ąją prie A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos  suplevėsavo Kultūros dienos simbolis - Taikos vėliava. Čia susirinko  Utenos rajono kultūros įstaigų darbuotojai  paminėti  Pasaulio kultūros dieną.

Kultūros dienos minėjimu norima atkreipti dėmesį į tai, jog kultūra yra žmogaus dvasingumo išraiška, turinti suvienyti valstybės institucijų, visuomenės ir atskirų žmonių pastangas kurti brandžią pilietinę visuomenę ir bendrą gėrį, stiprinti visuomenės, o ypač vaikų ir jaunimo, kultūrinį švietimą, o kultūros politika turi sudaryti sąlygas ugdyti visuomenės poreikius tikrosiomis kultūros vertybėmis, kad jos būtų prieinamos kiekvienam žmogui ir sąlygotų žmogaus dvasingumą.

Į susitikimą su kultūros darbuotojais  atvyko  ir juos pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto reikalų komiteto pirmininkas Osvaldas Katinas. Renginio vedėjas perskaitė  atsiųstą LR Seimo narės Mildos Petrauskienės sveikinimą. Sveikintojai kultūros darbuotojams dėkojo už kūrybingumą, darbštumą, ištvermę, atsidavimą savo darbui ir linkėjo dar daug sumanymų, idėjų, visokeriopos sėkmės bei niekada nepristigti entuziazmo, energijos ir įkvėpimo. Renginyje  buvo pristatyti svarbiausi  įgyvendinami  kultūros įstaigų  projektai. Utenos kultūros centro direktorė Asta Motuzienė pristatė bendrą kartu su Latvija vykdomą kultūros projektą „Baltas paukštis", Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė įvardijo vieną reikšmingiausių darbų - Meno centro renovavimas Leliūnuose. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė pristatė svarbiausius bibliotekos vykdomus projektus, tame tarpe įgyvendinamą naują projektą, skirtą mokiniams, pagal kurį Utenos biblioteka devyniose Lietuvos savivaldybėse -  daugiau kaip penkiasdešimtyje  mokyklų -  įdiegs edukacinį kompiuterinį žaidimą „Iššūkis". 

Po projektų pristatymo kultūros darbuotojai buvo pakviesti į Utenos muzikos mokyklą, kur įspūdingą koncertą jiems dovanojo kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas".

Parengė Milda Jankauskienė