Biblioteka kviečia uteniškius virtualiai pakeliauti po Ameriką

Gruodžio 19 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo atidarytas informacinis terminalas "Pažink Ameriką".

Ceremonijoje dalyvavo JAV ambasados reikalų patikėtinė Anne Hall, JAV ambasados viešųjų ryšių ir kultūros skyriaus vadovas Jonayhan Berger, Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius.

Bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė džiaugėsi, jog antrasis Lietuvoje JAV ambasados terminalas "Pažink Ameriką" pastatytas būtent Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Pirmasis buvo įrengtas Vilniuje, p.c. "Panorama", o trečiasis keliaus po visą Lietuvą.

JAV laikinoji reikalų patikėtinė Anne Hall tardama sveikinimo žodį, pristatė, jog informacinis terminalas - puikus, interaktyvus būdas pažinti  Amerikos geografiją, istoriją, kultūrą, garsius žmones, akcentuodama, jog terminalas yra nemokamas ir smagus naudoti: "Tuo įsitikinsite patys. Mes tikime, jog Lietuvos žmonėms turime pasakoti apie Ameriką ir ypač ten, kur susiburia daug žmonių. O ar rastume geresnę vietą už šią biblioteką? Mokytis galima visur: mokykloje, namuose, tačiau biblioteka suteikia neribotas galimybes mokytis įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir socialinės padėties žmonėms".

Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius dėkojo JAV ambasadai už galimybę pažinti jos šalį bei bendradarbiavimą.

Tuo tarpu biblioteka maloniai kviečia visus uteniškius virtualiai pakeliauti po Ameriką, balsuoti už pamėgtus Holivudo aktorius, sportininkus, mokslininkus ir kitas garsenybes, sužinoti, kur Amerikoje galima studijuoti, ką pamatyti, aplankyti.