Įteikta 18-oji A. Miškinio literatūrinė premija

2020 08 02

Kasmet birželio mėnesį Utenos rajone, Juknėnuose, Antano ir Motiejaus Miškinių etnografinėje-literatūrinėje sodyboje, vykstanti Antano Miškinio literatūrinės premijos įteikimo ceremonija dėl siaučiančio viruso šiais metais buvo perkelta į rugpjūčio pradžią.

Kartu vyko ir pavasarinė šventė – Poezijos pavasaris. Nežiūrint to, kad šventės vėlavo, jos buvo labai lauktos, įsimintinos ir vyko net dvejose vietose: jau minėtoje Antano ir Motiejaus Miškinių etnografinėje-literatūrinėje sodyboje bei Utenoje, prie Dauniškio ežero.

Gražų ir saulėtą sekmadienį, rugpjūčio 2-ąją, Juknėnuose, Antano ir Motiejaus Miškinių etnografinėje-literatūrinėje sodyboje, aštuonioliktą kartą buvo įteikta Antano Miškinio literatūrinė premija. Ji buvo skirta pasvalietei poetei Agnei Žagrakalytei, šiuo metu gyvenančiai Briuselyje. Agnei Žagrakalytei premija įteikta už eilėraščių knygą „Bu bu itis: Alisa Meler išeina pro duris".

Brolių Miškinių sodyboje skambėjo uteniškių ir atvykusių iš visos šalies poetų posmai. Poezijos mylėtojams eiles dovanojo poetai Petras Panavas, Vytautas Kaziela, Alvydas Katinas, Birutė Jonuškaitė, Rasa Milerytė, Regina Katinaitė-Lumpickienė, Rūta Jonuškienė, Dainius Dirgėla, Antanas A. Jonynas, Liudvikas Jakimavičius, Erikas Druskinas ir, žinoma, Antano Miškinio literatūrinės premijos laureatė Agnė Žagrakalytė. Skambėjo bardo Gedimino Storpirščio atliekamos dainos.
Sekmadienio pavakary Poezijos festivalis persikėlė į Uteną prie Dauniškio ežero, kur ir toliau skambėjo poetų skaitomos eilės.

Lolitos Kaminskienės nuotraukos