Tapytojo Sigito Petrausko paroda „Metamorfozės“

2020 06 29

Bibliotekos parodų galerijoje vyko kauniečio tapytojo Sigito Petrausko personalinės tapybos darbų parodos „Metamorfozės" pristatymas.

Parodoje autorius pristatė dvidešimt įvairaus formato darbų.

„Tai mano meditacija, pabėgimas nuo kasdienybės", – kalbėjo autorius, tapyti pradėjęs prieš trejetą metų, bet surengęs jau ne vieną parodą.

Prireikė laiko, kol autorius surado savąją tematiką ir stilistiką. Ji gimė kuriant abstraktaus pobūdžio darbus, minimalizuojant ir simbolizuojant  kuriamą objektą, išgryninant svarbiausią savųjų darbų idėją ir filosofinį turinį. Keldamas egzistencinius klausimus autorius išgrynina objektą kaip simbolį, tai gali būti augalinis motyvas, urbanistinė detalė, portretas. Jo transformuotas vaizdinys talpina savyje universalizuotą svarstymą apie būtį, likimą, žmogaus vietą pasaulyje. Apibendrintai idėją nusako ir parodoje eksponuojamų darbų pavadinimai: „Į pasaką", „Žvilgsnyje", „Šarma", „Likimo žiedai", „Vidurnakčio saulė" ir kiti.

Tapytojo kūryba išsiskiria iškiliais, reljefiniais, grublėtais, daugiasluoksniais paviršiais. Sigitas Petrauskas naudoja išskirtinę techniką, kuri primena koliažo principą ir yra sukuriama akrilo dažais. Ši technologija suteikia statiškumo, bet tuo pačiu ir erdvės bei kuriamo pasaulio mistiškumo ir nerealumo aspektų.