Atidaryta paroda „Gražiausios Čekijos knygos“

2019 09 25

Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vitas Korseltas (Vit Korselt) Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidarė knygos meno parodą  „Gražiausios Čekijos knygos".

Kasmetinį knygos meno konkursą rengia Čekų literatūros muziejus, Poligrafų sąjunga ir Bibliofilų sąjunga. Knygos, išleistos ir išspausdintos Čekijoje, vertinamos ne pagal turinį, o pagal grafinį knygos vaizdą, apipavidalinimą, poligrafijos kokybę ir iliustracijas. Premijos jų kūrėjams teikiamos septyniose kategorijose: mokslinė literatūra, grožinė literatūra, vaikų ir paauglių literatūra, vadovėliai, knygos apie meną, bibliofilinės ir autorinės knygos, studentų darbai. Taip pat įsteigtas prizas jaunajam kūrėjui iki 30-ties metų. „Negaliu nepaminėti ir nepasidžiaugti, jog šios parodos iniciatorė žinoma Lietuvos iliustratorė, dailininkė Sigutė Chlebinskaitė, kurios dėka ši paroda kiekvienais metais atkeliauja į Lietuvą",– kalbėjo renginio metu ambasadorius.

Paroda jau buvo eksponuojama Tarptautinėje knygų mugėje, K. Varnelio namuose – muziejuje, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje. Paroda žymi gražią partnerystę tarp „Knygų šalies" kūrybinės studijos, Čekijos Respublikos ambasados Vilniuje, Tarptautinės Vilniaus knygų mugės.

Parodos atidaryme dalyvavo Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vit Korselt kartu su ambasados darbuotoja, vertėja Laura Vancevičiene, Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis bei bibliotekos kolektyvas ir lankytojai.