Tėčiai skaito vaikams, nes skaitymas suartina

2019 05 30

Siekiant netradiciškai paminėti artėjančią Tėčio dieną ir pabrėžti tėvystės svarbą vaikų auklėjimui, visoje Lietuvoje organizuojama akcija „Tėčiai skaito vaikams". Mūsų biblioteka prisijungė prie akcijos ir pakvietė į tėčių skaitymus.

Vaikų erdvėje „Pasakų ložėje", tėčiai policininkas Paulius, kuris augina tris vaikus ir verslininkas Deividas, kurio sūneliui pusantrų metukų, skaitė pasakas vaikams.

„Aš esu jaunas tėtis, mano sūneliui tik pusantrų metukų ir pasakas kiekvieną vakarą skaitau aš. Nors mano Motiejus dar nelabai suvokia, apie ką yra skaitoma, tačiau pats ritualas, kada mes vakare nusiprausiame, jis pats tiesia rankytę link knygos ir mes skaitome, suartina. Tai labai pozityvu ir tikiuosi, tai skatins skaityti vėliau jį patį, nes aš skaitau labai daug", – kalbėjo tėtis Deividas, paklaustas, kas šeimoje skaito knygas ir kaip vertina akciją „Tėčiai skaito vaikams, nes skaitymas suartina". Knygos skaitymas kartu su vaiku ne tik skatina jo kalbos ir pažinimo raidą, turtina žodyną, gerina pasirengimo mokyklai įgūdžius, bet ir kuria glaudžius tarpusavio santykius. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad vaikams reguliariai skaitant knygas gerėja tėvystės įgūdžiai ir į gerąją pusę keičiasi vaikų elgesys. Pastebėta, kad bent 20 minučių prieš miegą, praleistų kartu su tėčiu vartant ir skaitant knygeles, ypač stiprina tarpusavio ryšį su sūnumis. Klausydamasis tėčio skaitomos knygos, vaikas supranta, kad tėčiui patinka tokiu būdu kartu leisti laiką, ir jaučia, jog ši kasdienė veikla yra labai prasminga. Galiausiai vakariniai skaitymai teigiamai veikia ir pačių tėčių savijautą.

Vaikai džiaugėsi perskaitytomis tėčių pasakomis, todėl jie taip pat atsidėkojo skaitydami ir deklamuodami eilėraščius, kuriuos išmoko artėjančios tėčio dienos proga.