A. Nykos-Niliūno 100-osioms gimimo metinėms

2019 09 26

Visoje Lietuvoje, pažymint  poeto, vertėjo, publicisto Alfonso Nykos-Niliūno 100-ąsias gimimo metines vyksta daugybė renginių.  Į renginius, skirtus iškiliam kraštiečiui pagerbti Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje visada susirenka gausi publika.

Literatūriniame vakare „Alfonsas Nyka-Niliūnas:  gyvenimo ir kūrybos dėlionė" dalyvavo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja dr. Gintarė Bernotienė, literatūrologė dr. Rita Tūtlytė ir literatūrologas leidėjas Saulius Žukas.

A. Nyka-Niliūnas – filosofiškas poetas,  jo išraiška susidėlioja į daugiaprasmį literatūrinį vaizdą, kurio simbolius analizavo literatūrinio vakaro svečiai. A. Nykos-Niliūno kūryba įvardijama kaip sudėtinga, perimanti Vakarų Europos literatūros patirtį, modernizavusi lietuvišką eilėraštį. A. Nyka-Niliūnas taip pat buvo puikus vertėjas ir literatūros kritikas.

Smuiko melodijas vakaro dalyviams dovanojo Utenos meno mokyklos moksleivės Ieva Žlabickaitė ir Miglė Magylaitė (mokytoja Gintarė Armonaitienė).