Biblioteka įgyvendina naują Griundtvig mokymosi partnerysčių projektą

Demografinė situacija Europoje nepalanki – jos visuomenė sensta. Vyresnio amžiaus gyventojai sunkiai įveikia amžiaus keliamus iššūkius – finansinius nepriteklius, socialinę, kultūrinę, informacinę atskirtį, saviraiškos ir bendravimo stoką. Dėl to nukenčia jų kūnas ir siela.  

"Maistas kūnui, protui ir sielai – sutelkime Europą aplinkui stalą" -  taip vadinasi naujas Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos projektas, kurį rėmė Europos Komisijos Griundtvig mokymosi partnerysčių programa. Projektą biblioteka įgyvendina kartu su partneriais iš 7 Europos šalių: Italijos, UK, Portugalijos, Lenkijos, Vokietijos ir Turkijos. 

Panaudojant visiems aktualią sveikos ir pigios mitybos tematiką bus skatinama pagyvenusių žmonių integracija, propaguojama aktyvios senatvės idėja, didinama saviraiškos motyvacija, suteikiamos mokymosi vieniems iš kitų galimybės, skatinamas kartų bendravimas, akcentuojamos tautinio identiteto ir tautinės įvairovės vertybes.

Įgyvendinant projektą bus sukurtas sveikos ir pigios mitybos vadovas – virtuali knyga "Maistas kūnui, protui ir sielai", vyresnio amžiaus žmonės bus mokomi rašyti tinklaraščius ir taip pasidalinti patirtimi, bendrauti.