Šeimos skaitmeninių veiklų centro atidarymas

Šeimos skaitmeninių veiklų centro atidarymas bibliotekoje

2019 02 26

Šių metų vasarį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje duris atvėrė Šeimos skaitmeninių veiklų centras. Šis centras papildė ir išplėtė bibliotekos edukacines veiklas ir tapo naujausių technologijų pažinimo vieta vietos gyventojams.

Skaitmeninių veiklų centras įkurtas įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje". Tokia naujo lygio paslauga sukurta ne tik Utenos, bet ir Zarasų, Daugpilio bei Preilių viešosiose bibliotekose.

Naujajame Šeimos skaitmeninių veiklų centre vartotojai galės susipažinti su virtualios realybės turu po Uteną, Zarasus, Preilius ir Daugpilį, robotų, 3D programavimo ir spausdinimo, ibeacon mobilių aplikacijų, interaktyvaus dviračio technologijomis ir jas išbandyti.
Šioms technologijoms sukurtas edukacinis turinys aktualia Lietuvos - Latvijos pasienio regiono kraštotyros tematika.
Skaitmeninių veiklų centruose lankytojams pasirengę padėti naujųjų technologijų instruktoriai.
Projekto dėka suaktyvės skaitmeninių kompetencijų ugdymas bibliotekose, bus mažinamas atotrūkis tarp technologijų kūrėjų ir vartotojų, įvairaus amžiaus žmonės bus skatinami mokytis kartu.
Centro atidaryme dalyvavo partneriai iš Zarasų bibliotekos ir Preilių miesto vadovai, Utenos rajono savivaldybės atstovai, bei kiti svečiai.