Giedrės Sunklodaitės paroda

Kūrėja Giedrė Sunklodaitė

2019 03 07

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatyta Giedrės Sunklodaitės tapybos darbų paroda „Graži moteris".

Kūrėja Giedrė Sunklodaitė kilusi iš Utenos r. Užpalių miestelio. Baigusi Užpalių vidurinę mokyklą, Vilniaus pedagoginiame universitete įsigijo dailės ir buities kultūros specialybę. Po studijų pasiliko gyventi Vilniuje, dirbo įvairiausius darbus, laisvu laiku tapė, surengė virš 20 personalinių parodų.

Autorė išbandė gyvenimą ir svetur. Gyveno Vokietijoje, Hamburge, aktyviai dalyvavo Hamburgo lietuvių bendruomenės valdyboje, čia taip pat surengė keletą tapybos parodų, seminarų.  2014 metais persikėlė gyventi į Londoną, daug tapė,  kūrė papuošalus , siuvo žaislus pagal vaikų nupieštus piešinius, atrado meilę madai, pradėjo dirbti aukštosios mados namuose. 2018 metais grįžo atgal į Lietuvą. Šiuo metu bando suderinti meilę tapybai su meile siuvimui, kuria tapytas vestuvines sukneles Vilniuje, ir du kartus į metus važiuoja darbuotis į Londoną.

Šis „Graži moteris" ciklas, buvo nutapytas gyvenant Hamburge. Autorės tikslas buvo parodyti moters įvairiapusį grožį, jos švelnumą, trapumą, vidinę stiprybę, meilę sau ir kitiems. Dailininkė prisipažino, kad dirbdama prie šių kūrinių  jaučia, kaip skleidžiasi jos moteriškumas, meilė sau bei grožiui.

Parodos atidarymo metu skambėjo Utenos meno mokyklos saksofonininkų ansamblio, vadovaujamo E. Beinoravičiaus, muzika, buvo galima įsigyti papuošalų, pagamintų pagal autorės kūrinius.