Rūtos Mikulėnaitės-Jonuškienės kūrybos vakaras

2018 10 08

Spalio pradžioje Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įvyko Rūtos Mikulėnaitės-Jonuškienės poezijos vakaras „Apleistoj širdies saloj...".

Renginio pradžioje rajono meras Alvydas Katinas ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė Rūtai Mikulėnaitei-Jonuškienei įteikė Padėkos raštą už aktyvų dalyvavimą Utenos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės veikloje.

Susitikti su autore, pasiklausyti jos eilių ir pabūti kartu susirinko gausus būrys kūrybos gerbėjų. Pati Rūta tiek eilėmis, tiek mintimis dalinosi apie išėjusius artimus žmones, namus, tėviškę, emigraciją, kūrybą bei jausmus.

„Atsiprašau, bet šiandien esu pati sau labai pažeidžiama kaip vaikiška mozaika, kai būna pamestos kelios dalys, ir negaliu savęs surinkti", - visą vakarą atviravo bei kūryba dalinosi poetė. Taip pat ji dėkojo savo bičiuliams už tikrą sielos, muzikos, poezijos bei, anot jos pačios, rudens gėrybių ir pyragų puotą.

Jau daugiau nei dešimt metų autorė gyvena ir dirba Škotijoje, Glazge, bet dažnai sugrįžta į Lietuvą, į Utena, dalyvauja įvairiuose poezijos festivaliuose, skaito savo kūrybą ir artimų draugų būry. Rūta Mikulėnaitė – Jonuškienė yra išleidusi keturias poezijos knygas: „Smilgos paukštis", „Žalčio sesuo", „Takažolės laiškai", „Papartynų aitvaras".

Vakaro metu poetę kalbino rašytojas, mokytojas Stepas Eitminavičius, muzikinius kūrinius dovanojo Audronė Misiukaitė, Renata Buzėnaitė ir Leonas Rutkauskas.