Tarpkultūriniai mokymai

2018 11 13

Dvi Lietuvos regionų bibliotekų asociacijos narės kartu su atstovais iš Vokietijos, Danijos, Suomijos,  Estijos, Slovėnijos, Serbijos ir Kroatijos, dalyvavo tarpkultūrinių kompetencijų mokymuose, kurie šių metų rudenį vyko Graikijos Pirėjo mieste esančiame IDEC mokymo centre. Kursai surengti įgyvendinant „Erasmus+" programos mobilumo mokymosi tikslais projektą „Naujos kompetencijos bibliotekų pokyčiams".

Intensyviuose penkių dienų kursuose, kuriuos vedė psichologė, specialiojo ugdymo specialistė Betty Aggeletaki, dalyviai buvo supažindinti su migracijos, pasaulio globalizacijos istorija, nagrinėjo šių reiškinių priežastis. Gilinosi į Ženevos konvenciją ir Europos žmogaus teisių deklaraciją, diskutavo apie kultūros, daugiakultūriškumo  sąvokų reikšmę, aptarė  pagrindinius rodiklius, kuriuos lemia etninė grupė, rasė, religija, tautybė, lytis.

Kursų dalyviai skyrė laiką ir kitų šalių pažinimui. Kiekvienos šalies atstovai  laisvai pasirinkta forma pristatė savo tėvynės istoriją, kultūrą, įžymiausias vietas bei asmenybes. Per kavos pertraukėles vaišinosi vieni kitų atsivežtais nacionaliniais skanėstais. Graikijos kultūrai pažinti buvo skirtos ekskursijos į Atėnuose esantį akropolį, akropolio muziejų.

Dalyvavimas kursuose padėjo įgyti naujų žinių – išmokė praktiškai pritaikyti metodus, kaip bibliotekoje aptarnauti besilankančius užsieniečius, bendrauti su mišriomis šeimomis, dirbti su tarptautiniais savanoriais. Kiekvienas turime pripažinti,  kad svarbu mokėti priimti kitų kultūrų skirtumus, gerbti net ir tai, kas mums asmeniškai nėra priimtina. Tai stiprina ne tik tarpkultūrinį bendravimą, bet ir paties savęs pažinimą.