Biblioteka dalyvavo Kinijos ir Europos šalių bibliotekų forume

2018 10 18-23

Šių metų spalio 18 – 23 dienomis Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė ir Informacijos išteklių ir inovacijų skyriaus vedėja Laima Lapinienė dalyvavo pirmajame Kinijos – Rytų Europos bibliotekų sąjungos forume  Kinijos Hangzhou viešojoje bibliotekoje.

Dar 2017 metais LR Kultūros ministerija Iš Lietuvos į šį forumą atrinko 3 pažangiausias šalies viešąsias bibliotekas, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Šiaulių P. Višinskio bei Utenos A. ir M. Miškinių viešąsias bibliotekas bendradarbiavimui su Kinija.

Forume dalyvavo 150 delegatų iš Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių. Bibliotekų vadovai dalyvavo pristatymuose ir diskusijoje apie skaitymo skatinimo veiklas Lietuvoje. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp 16 Rytų Europos šalių ir 20 Kinijos viešųjų bibliotekų. Artimoje ateityje planuojama pasirašyti glaudesnio bendradarbiavimo sutartį su viena iš forume dalyvavusių Kinijos viešųjų bibliotekų. Tikimasi bendradarbiauti kvalifikacijos kėlimo ir mokymų bei informacijos sklaidos srityse.

Per tris forumo dienas susipažinta su Kinijos Hangzhou viešąja biblioteka, miestu ir istorinėmis vietovėmis.