Uteniškė poetė Regina Katinaitė-Lumpickienė pristatė savo kūrybą

Vakaro svečiai: Vytautas Kaziela, Regina Katinaitė-Lumpickienė, dr. Ieva Rudžianskaitė ir Viktoras Rudžianskas

2018 09 12

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje Lietuvos rašytojų sąjungos narė, poetė, dramaturgė ir vertėja Regina Katinaitė-Lumpickienė gerbėjams pristatė dvi savo naujausias knygas: eilėraščių rinkinį aukštaičių uteniškių tarme „Tapuolia pūkas aky" ir inscenizacijas „Devyni žingsneliai pasakų debesimis".

Knygų pristatymo vakare dalyvavo abiejų knygų leidėjai Viktoras Rudžianskas ir Vytautas Kaziela, autorę sveikino menininkai, kolegos iš Utenos kultūros centro, šeima, žiniasklaidos atstovai ir tarmiškos kūrybos gerbėjai.

Apie mintis, kylančias skaitant aukštaičių uteniškių tarme įamžintus autorės potyrius, pasisakė dr. Ieva Rudžianskaitė, poetai, žurnalistai ir leidėjai Viktoras Rudžianskas ir Vytautas Kaziela.

Kalbėdamas apie sesers kūrybą, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pasidžiaugė išsaugota tarme, kuri lyg prieskoniai: paryškina gimtosios kalbos grožį, nuspalvina buitį ir būtį.

Skambėjo Utenos kultūros centro Dainavimo studijos „DECIMA" atliekamos dainos, o vadovė Gražina Kapčiuvienė padėkojo Reginai Katinaitei-Lumpickienei už padovanotus dainų tekstus.

Knygų autorė su malonumu prisiminė ir padėkojo visiems, kas paskatino ir įkvėpė rašyti, kurti. Knygų lobynas pasipildė puikiomis knygomis, kurios suras savo skaitytoją, atgims teatro scenoje.