Paroda skirta Lietuvai

A. Indrašiaus dailės darbų parodos pristatymas

2018 02 14

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bibliotekoje atidaryta menininko, Utenos garbės piliečio Algirdo Indrašiaus dailės darbų paroda.

Kartu su meno mokyklos mokiniais sugiedojus Lietuvos himną, Algirdas Indrašius pristatė savo dailės darbų parodą. „Visos mano parodos skirtos Lietuvai: Žalgirio mūšiui, Lietuvos krikščionybės tūkstantmečiui, Lietuvos šimtmečiui ir dar daugiau, - visą kūrybą paskyriau savo kraštui - nėra nieko žmogui brangesnio už tėvynę", - kalbėjo menininkas parodos atidarymo metu. Tik menas gali padėti išreikšti mintis, jausmus ir svajones, o spalvos, simboliai ir linijos atskleisti idėjas, nuotaikas ir tikslus.

Algirdo Indrašiaus kūryba labai plati: nuo ekslibrisų iki tapybos darbų, nuo grafikos iki metalo plastikos, nuo akvarelės iki medžio skulptūrų. Dailininkui labai svarbūs dabarties ir istorijos elementai, todėl ir parodos tematika labai plati, apimanti 1918 – 2018 m. laikotarpio svarbiausias Lietuvos datas: Partizanų kovas, Lietuvos Sąjūdį, Baltijos kelią, Kovo 11 – osios Nepriklausomybės atkūrimą, Sausio 13 – osios tragediją ir dar daugiau. Kiekvienas darbas – tarsi gyvenimo novelė, turinti savo pradžią, vyksmą ir intrigą, dovanojanti netikėtų atradimų ir išgyvenimų, atliktas su dideliu kruopštumu, su meile Lietuvai ir jos istoriniam paveldui. „Tai, ką šiandien turime, privalome saugoti, ir išsikovotų dalykų, kurių nepakartosi, neleisti sužlugdyti",– sakė menininkas Algirdas Indrašius.  Pristatymo metu autorius pažadėjo atvežti dar vieną parodą, skirtą šiandienai – dabarčiai, kurią dabar rengia.

Parodos atidarymo metu menininką sveikino valdžios atstovai, kaimynai, draugai.