Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas mūsų kolegei

2017 12 14

Gruodžio 14 d. už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerijos aukščiausiu apdovanojimu  „Nešk savo šviesą ir tikėk" apdovanota mūsų kolegė, Informacijos išteklių ir inovacijų diegimo skyriaus vedėja Laima Lapinienė.

Kultūros ministerija garbės ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk" šiais metais įteikė trims kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms: aktyviai pedagogei, vargonininkei, Vilniaus religinės muzikos centro pirmininkei Renatai Marcinkutei-Lesieur, Lietuvos esperantininkų sąjungos Valdybos pirmininkui Povilui Jegorovui ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Informacijos išteklių ir inovacijų diegimo skyriaus vedėjai Laimai Lapinienei.

Aukščiausią ministerijos apdovanojimą laureatams įteikė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. „Matydami visas gražias kultūrines iniciatyvas ir daugybę renginių dažnai nepagalvojame apie tuos aktyvius žmones, kurie už viso to stovi. Jie, savo prasmingais darbais, labiausiai prisideda prie mūsų valstybės pamato tvirtinimo. Šie laureatai – tikri mūsų visuomenės deimantai, kurie savo gyvenimus dedikuoja kultūrai ir menui. Kuo daugiau dėkosime vieni kitiems, tuo daugiau gražių rezultatų sulauks Lietuva", – kalbėjo kultūros ministrė.

Laima bibliotekoje dirba jau daugiau nei tris dešimtmečius, daug dėmesio skiria naujausioms technologijoms, jų diegimui bibliotekoje: mokymų organizavimas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, interneto svetainės, interaktyvūs žaidimai, nacionaliniai ir tarptautiniai projektai gyventojams ir bibliotekininkams. Pastarųjų penkerių metų jos įgyvendinti projektai išsiskiria idėjomis, originaliais technologiniais sprendimais. Laureatės inicijuotas interaktyvus, motyvacinis mokomasis žaidimas „Iššūkis" buvo įdiegtas 57 mokyklose devyniose Lietuvos savivaldybėse.  „Sakoma, kad nesiseka tiem, kurie gyvena permainų metais, tačiau mano patirtis liudija visai ką kita. Aš manau, kad darbas permainų metu padeda atskleisti daugeliui teigiamų žmogaus savybių.  Jau prieš dvidešimt metų supratau, kad aš su tais, kurie nori, kad Lietuvos bibliotekos pasikeistų ir labai džiaugiuosi, kad mums pavyko. Esu dėkinga savo bibliotekos vadovei Vidai ir kolegoms už iniciatyvų palaikymą, bendradarbiavimą, ir savo šeimai už supratingumą",- dėkoja Laima įteikimo ceremonijos metu Vilniaus rotušėje.

Bibliotekos kolektyvas sveikina Laimą su apdovanojimu, o bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė antrina: „Didžiuojamės savo kolege, džiaugiamės idėjų bendryste, kurios padeda padaryti mūsų biblioteką dar patrauklesnę gyventojams, tuo pačiu prisidėdami prie Lietuvos valstybės kūrimo, kurioje visi norės gyventi".

Parengė Dainora Narkūnienė

Nuotraukos Tado Lapino