Nacionalinė bibliotekų savaitė Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje

Maironio poezijos skaitymai

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2012 metų balandžio 23-29 dienomis paskelbė 12-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę.

Kasmet Nacionalinė bibliotekų savaitė turi naują šūkį. Šių metų šūkis: „Biblioteka: spausk Patinka!". Savaitės idėja: parodyti, kad bibliotekos – bendruomenes telkianti ir vienijanti erdvė. Čia puoselėjamos senos tradicijos ir kuriamos naujos, čia gimsta inovatyvūs sprendimai ugdant laisvą ir kūrybingą asmenybę, čia moderniausios informacinės technologijos tampa įrankiais pažinti, mokytis ir mokyti kitus.

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai bibliotekoje prasidėjo Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo transliacija, po kurios bibliotekos lankytojai ir darbuotojai drauge skaitė ir klausėsi Maironio poezijos. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu vyko susitikimas su įspūdingų ekspedicijų Grenlandijoje ir Špicbergeno saloje dalyviu Vilniaus universiteto žygeivių klubo nariu Algimantu Kuru.  VU profesoriai Domas Kaunas, Aušra Navickienė bei doktorantas Tomas Petreikis pristatė knygą "Auszros archyvas: Martyno Jankaus rinkinys". Įsimintiną poezijos ir muzikos spektaklį „Nuostaba", pagal lenkų poetės, Nobelio premijos laureatės W. Szymborskos eiles atliko aktorė Dalia Michelevičiūtė. Jaunimas bibliotekoje klausėsi Utenos muzikos mokyklos mokytojos Gintarės Armonaitienės edukacinės muzikos paskaitos iš renginių ciklo „Epochų muzika. Klasicizmas" bei bendraamžių atliekamos šio stiliaus muzikos. Bibliotekos galerijoje buvo pristatyta vilniečių Birutės ir Dariaus Railų atvirukų knygos tema paroda „Atsivers knygą - ir viskas bus gerai". Įdomus renginys vyko ir vaikams. Jaunieji bibliotekos lankytojai stebėjo ir patys dalyvavo „Keistuolių teatro" režisierės Agnės Sunklodaitės parengtoje vaidybinėje veikloje „Aplink pasaulį". Vaikai patys galėjo tapti aktoriais ir susipažinti su įvairiomis pasaulio šalimis.

Renginių gausa išsiskirianti 12-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi, o biblioteka ir toliau lieka atvira savo lankytojams.

Parengė Milda Jankauskienė