Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje lankėsi kultūros ministrė

2017 08 17

Rugpjūčio 17 d. Utenos rajone  lankėsi Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, lydima patarėjo atsakingo už viešuosius ryšius Viktoro Bachmetjevo.

Periferijoje veikiančius kultūrininkus lankanti ministrė siekia iš arčiau pažvelgti į kasdienybę, kuria gyvena regionų kultūros darbuotojai, sužinoti, su kokiomis problemomis jie susiduria ir kuo gali pasidžiaugti. Ministrė lankėsi kultūros centre, kūrybinių industrijų centre „Taurapilis" , A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.

Bibliotekoje svečius pasitiko direktorė Vida Garunkštytė. Ji supažindino su bibliotekos patalpomis, įgyvendintais ir įgyvendinamais projektais, bibliotekos pasiekimais, iššūkiais, su kuriais susiduriama kasdienėje veikloje. Kultūros ministrei Lianai Ruokytei-Jonsson bibliotekos veikla paliko įspūdį, tad ji prasitarė, kad ta patirtis, kurią yra sukaupusi bibliotekos bendruomenė, yra labai svarbi, planuojant ir įgyvendinant permainas kultūros srityje. Ministrė buvo sužavėta tuo, kaip rajone yra išdėliotas bibliotekų tinklas, kaip dirbama, todėl pakvietė Vidą Garunkštytę artimiausiu laiku apsilankyti sostinėje ir pasidalyti savo gerąja patirtimi, kuri, ministrės teigimu, galėtų būti pritaikyta visoje Lietuvoje.

Ministrės vizitas Utenos rajone baigėsi Vytauto Valiušio keramikos muziejuje.

Lolitos Kaminskienės nuotraukos.