Projekto "Bibliotekos pažangai" apdovanojimai - Utenos bibliotekai

Projektas „Bibliotekos pažangai" paskelbė aktyviausias bibliotekas. Tarp jų - Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka.

Vilniuje vykusiame baigiamajame projekto „Bibliotekos pažangai"  renginyje „Moderniai visuomenei – naujoviška biblioteka", kuriame dalyvavo svečiai Bilo ir Melindos Geitsų fondo Pasaulio bibliotekų programos direktorės pavaduotoja Jessica Dorr ir koordinatorius Jeremy Paley, LR kultūros ministras Arūnas Gelūnas, LR Prezidentės vyriausioji patarėja Virginija Būdienė, projekto vadovas Kęstutis Juškevičius, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentas Arūnas Bėkšta bei gausiai susirinkę Lietuvos bibliotekininkai, buvo paskelbtos didžiausią pažangą pasiekusios Lietuvos viešosios bibliotekos. Renginyje A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka buvo apdovanota mokslingiausios  (už skaitmeninės atskirties mažinimą, ugdant gyventojų elektroninį raštingumą), skaitlingiausios (už didžiausio viešos interneto prieigos lankytojų srauto pritraukimą) ir partneriškiausios (už aktyviausias partnerystės veiklas su bendruomenėmis, valdžios ir verslo institucijomis, žiniasklaida ir šių veiklų viešinimą) bibliotekos kategorijose.

Projekto eigoje Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo įkurtas modernus mokymo centras. Jame mokėsi apie 170 bibliotekų darbuotojų. Po to apmokyta daugiau kaip pusantro tūkstančio vartotojų. Už tokį skaitmeninės atskirties mažinimą ir atiteko prizas "Mokslingiausia biblioteka". Bibliotekoje įdiegta vartotojų registracijos ir statistikos sistema užregistravo, kad daugiausia viešosios interneto prieigos lankytojų pritraukė Utenos A. ir M. Miškinių viešoji  biblioteka. Jai už šią veiklą skirtas prizas „Skaitlingiausia biblioteka". Veiklos partnerystė su jaunimo organizacija "Sėkmės mokykla", švietimo įstaigomis, Lietuvos kinematografininkų sąjunga ir kt. bibliotekai pelnė prizą „Partneriškiausia biblioteka".

Projekto metu, naudojantis šiuolaikinių technologijų galimybėmis, Utenos A. ir M. Miškinių biblioteka sėkmingai dalyvavo ir kituose vykusiuose konkursuose, akcijose, skirtose bibliotekoms ir jų lankytojams.

Parengė Milda Jankauskienė

 Trys diplomai ir aukso spalvos statulėlės su projekto ženklu viršuje