Andrius Užkalnis naujoje knygoje susitaiko su Lietuva

2017 04 03

„Mano knyga, kurią šiandien pristatau vadinasi „Taip gyventi verta". Pats dažniausias klausimas, kurį aš 500 kartų išgirdau per Vilniaus knygų mugę šiemet: „Ar čia yra apie Lidl'ą?".

Ne, tai nėra susiję su Lidl, tiesiog jų šūkis mums pasirodė labai geras", - savo pirmąjį romaną pristato rašytojas ir publicistas, bibliotekos Globėjas Andrius Užkalnis.

Autorius sako, kad knyga nustebins net tuos, kas jau niekuo nebesistebi: „tai kitokio tono knyga". Su juodu humoru ir sarkazmu autorius pasakoja apie anglą, Tim Nigel Brown, atsipeikėjusį Vilniuje ir sužinojusį, kad jis ne tik nesuprantamu būdu moka lietuvių kalbą, bet ir turi Lietuvoje naują vardą – Merkys Kazlauskas, taip pat turi darbą, namus, draugus ir net mylimąją. Jis yra lietuvis, bet nieko nežino apie savo naujuosius namus. Visas jo prisimenamas gyvenimas iš Anglijos dingo: jo niekas nepažįsta, neprisimena ir jis ten nebeturi nieko. Pasak autoriaus, greitėjantis siužetas ir neįprasta veiksmo dinamika nustebins daugelį. Merkys Kazlauskas turi pasirinkti vieną iš dviejų gyvenimų, o Lietuva jį mėto į įvairius siaubus, pagundas ir džiaugsmus. Žinoma, džiaugsmų daugiau, todėl rašytojas teigia, kad tai susitaikymas su Lietuva: „Anksčiau savo rašyme skaitytoją imdavau už atlapų ir rėkdavau jam į veidą, kad jis mane išgirstų ir atkreiptų dėmesį. Dabar pabandysiu kitaip. Pagrindinė knygos mintis, kad Lietuva yra puiki vieta gyventi. Kiekvienas darome savo pasirinkimus gyvenime, už kuriuos mes atsakome".

Skaitytojas ras visko: juodąjį humorą, pašaipą, sekso, prievartos ir atpažinimo džiaugsmą. „Lietuva jam atleidžia ir susitaiko su juo. Nes nėra gyvenime didesnės dovanos nei Lietuva",- sako knygos anotacija ir pats Andrius Užkalnis.

Dainora Narkūnienė