Edita Kušleikienė bibliotekoje pristatė spalvingą parodą

2017 03 17

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje buvo pristatyta kraštietės Editos Kušleikienės kūrybos darbų paroda „Iš vaikystės sapnų". Į biblioteką užsukę uteniškiai turėjo galimybę apžiūrėti rankų darbo interjero lėles bei tapybos darbus.

Edita Kušleikienė nuo vaikystės domėjosi įvairiais rankdarbiais, fotografija, tačiau jokių meno mokyklų nėra lankiusi. Interjero lėles pradėjo lipdyti studijuodama Utenos kolegijoje. Menininkė su parodos lankytojais pasidalijo lėlių kūrimo paslaptimis, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Meniškos sielos kūrėja teigė, kad ne tik rankomis lipdo lėles, bet ir rengia jas pačios siūtais drabužiais, puošia rankų darbo aksesuarais.  Parodos autorė  atskleidė, kad lėles jai kurti labai mielas darbas ir kad didžioji dalis eksponuojamų lėlių jau turi savo šeimininkus. Autorei smagu, kai jos kūriniai iškeliauja ne tik į Europos šalis, bet ir už Atlanto. Edita džiaugėsi, kad kūryba jai padėjo atrasti save, suburti naujų draugų būrį.

Daugybės gėlių ir sveikinimo žodžių parodos atidarymo dieną sulaukusi Edita Kušleikienė tikino nesitikėjusi tiek dėmesio. Parodos „Iš vaikystės sapnų" autorė teigė, kad žmonių šypsenos jai yra pats geriausias įvertinimas.