Susitikimas su ambasadore Ina Marčiulionyte

2016 12 27

Gruodžio 27 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Lietuvos nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Kinijos Liaudies Respublikoje, Korėjos Respublikai, Mianmaro Sąjungos Respublikai, Mongolijai, Tailando Karalystei ir Vietnamo Socialistinei Respublikai Ina Marčiulionyte.

Ina Marčiulionytė Utenai yra svarbi ne tik kaip Lietuvos ambasadorė minėtose Azijos šalyse. Ina Marčiulionytė – mūsų kraštietė, gimusi ir augusi Tauragnuose, garsinusi gimtąjį kraštą savo ilgamete veikla ir darbais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO). Susitikti ir pabendrauti su daug patirties turinčia Lietuvos diplomate, pasiklausyti pasakojimo apie vis dar egzotišką Lietuvos gyventojams Kiniją susirinko gausus būrys uteniškių. Susitikimas vadinosi – „Ar Lietuva gali sudominti Kiniją?"

Pasak Inos Marčiulionytės, tarp Lietuvos ir Kinijos vyksta savotiškos „žvalgytuvės". Žvalgosi valdžios atstovai, verslininkai, kultūros žmonės, paprasti gyventojai, norintys aplankyti vieni kitų šalis. Ir ne tik žvalgosi, bet jau ir bendrauja. Kinijoje populiarėja lietuviški pieno produktai, gintaras, kinai gausiai lanko į jų šalį atvežamus lietuviškus spektaklius, o kinų turistus, kurių kasmet vis daugiau pareiškia norą aplankyti Lietuvą, žavi gamta, SPA malonumai. Lietuvius  Kinija domina daugeliu atžvilgiu: tai šalis, kurios milžiniška rinka įgalina sėkmingai plėtoti verslą, tik lietuviškam verslui dar reikia laiko patekti į tą rinką. Turistus iš Lietuvos traukia savo kontrastais, gamtos grožiu, šimtametėmis tradicijomis ir papročiais.

Paklausta, kas pačią diplomatę nustebino Kinijoje, Ina Marčiulionytė atsakė, kad jos didumas. Kinija yra didelė. Pekine gyvena apie 24 mln. žmonių, Šanchajuje – apie 27 mln. Iš vieno miesto į kitą Kinijoje tenka skristi ir tris, ir daugiau valandų. Didelius atstumus įveikti padeda ypač spartus geležinkelių transportas. Jei kinas pasako, kad į susitikimą gali atvykti po kokių dviejų valandų, tai galima spėti, kad jis gyvena ar dirba už kelių šimtų kilometrų.

Inos Marčiulionytės pasakojimas sudomino klausytojus. Lietuvos ambasadorė Kinijoje apie šią egzotišką šalį pasakojo įdomiai, paremdama savo pasakojimą pavyzdžiais, patyrimais ir nuotraukomis. Po pasakojimo pasipylė klausimai apie Kiniją. Uteniškius domino verslo plėtros tarp Kinijos ir Lietuvos galimybės, gamta, švietimo sistemos ypatumai, kinų gyvenimo būdas, kultūra, žiniasklaida, maistas.

Lietuvos diplomatė A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai padovanojo knygų apie Kiniją.

L. Kaminskienės nuotraukos